СРБИЈА ЈЕ НА ЕВРОПСКОМ ПРВЕНСТВУ! Историја исписана у Лесковцу, "турбулентан" реми са Бугарима довољан

19.11.2023. 14:11
Fudbalska reprezentacija Srbije
Фудбалска репрезентација Србије / Извор: МН Press

Бабић херој нације.

Фудбалска репрезентација Србије ремизирала је са селекцијом Бугарске (2:2) на новом стадиону Дубочица у Лесковцу и тако обезбедила пласман на Европско првенство, први пут после 24 године.

СРБИЈА - БУГАРСКА 2:2

(17 Вељковић, 82 Бабић - 59 Русев, 69 Десподов)

Стадион: Дубочица у Лесковцу

Судија:Ерик Ламбертс (Белгија)

Жути картон: Лукић (Србија), Петков (Бугарска).

Србија (3-4-2-1): Вања Милинковић Савић – Миленковић, Вељковић, Бабић – Живковић (од 77. Радоњић), Гудељ, Лукић (до 76. Илић), Костић (од 85. Младеновић) – Тадић, Ђуричић - Митровић (од 85. Максимовић).

Бугарска (4-3-3): Наумов – Турицов, Петков, Атанасов, Попов – Груев, Краев (од 77. Чочев), Крастев (од 77. Боруков) – Десподов (од 90. Ковачев), Колев (од 77. Илиев), Минчев (од 46. Русев)

Селектор Орлова Драган Стојковић Пикси постао је први човек који је наш национални тим одвео и на Мундијал и на смотру најбољих селекција Старог континента.

Прво полувреме протекло је у тоталној доминацији Србије. Орлови су нападали и тукли са свих страна, потпуна контрола лопте и  темпа, после неколико удараца ка голу ривала, навалу смо крунисали у 17. минуту када је гол постигао Милош Вељковић.

Нисмо ту стали, наставила је чета Пиксија да напаад, ствара шансе али никако није могла да дуплира вођство.

После пола сата игре Бугари су се консолидовали, и почели да играју и у нападу. Погодили су пречку , Десподов је шутирао, али је срећа погледала Орлове.

До краја полувремена није било озбиљнијих шанси, а на паузу се отишло са добрим утиском, с обзиром на игру нашег тима.

Ипак, по повратку на терен се стање променило. Јесте Митровић дао гол који је поништен јер је лопта напустила терен, али је онда уследио потоп.

Бугари су преузели контролу и кренули да нападају. Казна је стигла у 59. минуту голом Русева.

Уследио је нови крах одбране Орлова, то је најслабија карика, која попушта. Нова казна уследила је у 69. минуту након велике грешке Саше Лукића, Десподов је кренуо у трк и преокренуо на 1:2.

Два минута касније, Влаховић је дао гол, али је он поништен због офсајда.

Низали су се напади и шансе за наш тим, ништа нисмо урадили. Све до 82. минута, када је после корнера најбољи у скоку био Бабић и поравнао на 2:2. Био је то гол вредан одласка на Европско првенство.

Пренос меча можете пратити уживо на нашем сајту!

Крај меча!
82. минут
GOOOOOOOOLLLLLL! Бабић даје гол вредан ЕУРА! Био је најбољи у скоку након корнера! 2:2.
76. минут
Крај утакмице за Лукића и Живковића, уместо њих на терену Радоњић и Илић.
75. минут
Низ шанси за Србију, не можемо да дамо гол.
71. минут
Аух, поништен гол Влаховића. Мајсторија Душана, сјајан продор и гол, али офсајд...
70. минут
Срећа у несрећи, Мађарска окреће против Црне Горе 2:1
69. минут
Гол! Катастрофа Србије, велика грешка Саше Лукића на средини терена, Деспотов окреће на 1:2.
64. минут
Чим је ушао на терен, Влаховић је одмах угрозио гол Бугара. Шутирао је главом са дистанце, али поред стативе. Остаје 1:1.
62. минут
Србија креће напред поново, али одбрана задаје много главобоље. Једноставно несхватљиве грешке у дефанзиви правимо. Изашао је Филип Ђуричић, ушао Душан Влаховић.

59. минут
Гол! Русев је изједначио на 1:1. Несхватљива одбрана Србије која много греши, период контроле игре су крунисали гости и поравнали.

53. минут
Опасан напад Бугара, спасао је Орлове Вања Милинковић Савић маестралном интервенцијом.
51. минут
Саша Лукић је добио жути картон после фаула над ривалом.
49. минут
Митровић је погодио мрежу, али је гол поништен, пошто је лопта пре погрешног додавања бугарског играча напустила терен, те је досуђен корнер за Орлове.
46. минут
Почело је друго полувреме! Селектор Бугаре мењао је у нападу, па сад уместо Минчева игра Русев. Пикси без промена на полувремену.

Крај првог полувремена: Србија - Бугарска 1:0

40. минут
Како ствари сада стоје, Србија је прва у групи, пошто Црна Гора води у Мађарској са 1:0.
36. минут
Хватао је волеј Живковић, поново је био напад Србије. Импресивна игра Пиксијевих момака.
34. минут
Нови убојит напад Србије, Живковић је на левој страни градио себи позицију и распалио, но је тај ударац заустављен. Нема гола.
28. минут
После тоталне офанзиве домаћина, Бугари су креирали шансу, Десподов је погодио пречку. Остаје 1:0 за наш тим.
21. минут
Костић је центрирао Митровићу, овај главом јако, али брани голман гостију.

17. минут
ГООООООЛ! Србија води, стрелац је Милош Вељковић

11. минут
Серија сада напада Србије, ударац за ударцем. Потпуна навала Орлова.
7. минут
Први шут Орлова, распалио је Филип Костћ са 20метара, лопта иде поред гола.
3. минут
Кренуо је Ђуричић у продор, зауставио га је Петков, те је добио жути картон.

1. минут
Почео је сусрет. Србија је у походу на Европско првенство.

Уочи меча:

Душан Тадић ће одиграти 104. меч у националном дресу, те ће тако избити на друго место вечне листе. Испред је само Бранислав Ивановић са 105.

(САСТАВИ) НЕМА ПАВЛОВИЋА У ОДБРАНИ, СРЕДИНА ДЕФАНЗИВНА: Пикси направио чудноват одабир за Бугаре, ту је и Ђуричићsastavi

Чета Драгана Стојковића Пиксија могла би на ЕП иако изгуби, али у том случају Црна Гора не сме да савлада Мађарску у Будимпешти, но о поразу Орлова нико и не размишља!

Србија има проблема са повредама када су у питању Сергеј Милинквоић Савић, Дарко Лазовић и Мијат Гаћиновић. Упитан је и Срђан Бабић. Са друге стране, Бугари ће бити без помоћи штопера Валентина Антова који је у претходном мечу добио црвени картон.