ОРЛОВИ СЕ ВИНУЛИ ВИСОКО У НЕБЕСА: Митровић хет-триком и Лукић бомбом СРУШИЛИ Шведску (ВИДЕО)

24.09.2022. 20:00
Aleksandar Mitrović
Александар Митровић / Извор: МН Press

Маестрална партија наше селекције.

Фудбалска репрезентација Србије импресивно је одиграла и победила у Београду Шведску са 4:1 у мечу петог кола Д групе Б дивизије Лиге Нација.

СРБИЈА - ШВЕДСКА 4:1

(18 Митровић, 45 Митровић, 48 Митровић, 70 Лукић - 15 Класон)

Србин против Хрвата улази у историју

Очарали су Орлови игром, све је деловало савршено. Пикси је кренуо са двојицом нападача, Митровићем и Влаховићем, што се испоставило као пун погодак.

Јесу Швеђани повели преко Класона у 15. минуту, али то је било све од Скандидаваца. Уследила је нестварна, чаробна и маестрална игра Србије.

Већ три минута касније Митровић је главом поравнао на 1:1 после центаршута Живковића, а у сам смирај првог полвуремена, после корнера који је извео Тадић, нападач Фулама је био највиши и преокренуо на 2:1.

На старту другог полувремена, Митровић стиже до хет-трика, после сјајне акције у којој су учествовали Сергеј, Тадић и Влаховић, који је и упослио нашег најбољег стрелца.

Ту није био крај бравурама Пиксијевих Орлова, после 70 минута игре, Саша Лукић је бомбом поцепао мрежу Швеђана за 4:1.

Заиста је на терену све изгледало имнпресивно, акције, комбинације и тимска игра, једино је мало забринуо излазак Александра Митровића, који је игру напустио после ударца.

У последњем, шестом колу, Србија гостује Норвешкој у директном окршају за пролаз у виши ранг. Победа нас води у А дивизију.

Крај меча: Србија - Шведска 4:1
84. минут
Костић и Тадић су изашли, у игри Илић и дебитант Стефан Митровић.
72. минут
Троструки стрелац Митровић је изашао из игре, и то због повреде. На терену је Урош Рачић.
70. минут
ГОООЛ! Бомба Саше Лукића за 4:1. Велика пожртвованост Орлова, пре свега Лазовића крунисана је мајсоријом играча Торина.

67. минут
Жути картон добио је Сергеј Милинковић Савић, који ће пропустити сусрет са Норвешком.
62. минут
Наставља Србија да напада, гледамо лепе акције.
48. минут
ГООООЛ! Савршена акција Сергеј - Тадић - Влаховић и на крају Митровић. Импресивна игра Орлова, и нови гол Александра.

46. минут
Почело је друго полувреме. Лазовић је ушао уместо Живковића.
Крај првог полувремена: Србија - Шведска 2:1
45. минут
ГОООЛ! Поново Митровић, после корнера најбољи у скоку

42. минут
Распалио је Сергеј са 20 метара, али прејако.
32. минут
Поново Влаховић не користи зицер. Сергеј је импресивно проиграо нападача Јувентуса, овај шутирао, а затим одбијену послао ка Тадићу несебично. Без гола. Нижу се пропуштене прилике.
24. минут
Андрија Живковић је повукао с леђа Форсберга и добио жути картон.
21. минут
Сјајну шансу пропустио је Влаховић. Костић је брзо протрчао по левој страни, центгрирао, али саиграч из Јувентуса није лепо у паду уклизао и захватио лопту.
18. минут
ГОООООЛ! Ко други но Александар Митровић, 47. гол нашег рекордера. Живковић је центрирао, Митровић највиши у скоку и лопта је за час била у мрежи.

15. минут
Гол! Одмах казбна, минут касније. Наша одбрана је кикснула, Кулушевски је импресивно проиграо Класона.

14. минут
Нестваран промашај Андрије Живковића. Одлична акција Орлова, Тадић је прелепо центрирао са леве стране, а српски крилни играч је промашио празан гол из волеја.
8. минут
Влаховић је оборен од стране Хлена који је добио жути картон.
5. минут
Прву шансу на мечу имао је наш тим. Био је то низ прилика и удараца ка голу Олсена, а крају је свиран офсајд.
1. минут
Почео је сусрет Србије и Шведске.

Пре меча:

Атмосфера пре почетка:

Испред стадиона:

Пре меча:

Биће ово прва утакмица Пиксијевих Орлова још од јуна ове године, када су наши репрезентативци ремизирали на гостовању Словенији (2:2).

У претходној утакмици између Шведске и Србије, славили смо минималним резултатом, голом Јовића такође јуна ове године. Сада, селектор изводи изузетно офанзивну поставу са којом креће у јуриш.

Наша репрезентација се после четири кола налази на другом месту групе, са седам бодова. Имамо три мање, али и меч мање у односу на лидера Норвешку, стога, сусрет са Швеђанима биће од великог значаја, али делује да ће директан окршај против Норвешке у Ослу (27.09) одлучивати о томе која екипа ће се пласирати у дивизију изнад.

Биће ово уједно и одлична провера селектора Драгана Стојковића, пред Мундијал који нашу селекцију очекује ове године у Катару. Подсећамо, поред Орлова у групи на Светском првенству, које почиње 20. новембра су још Бразил, Швајцарска и Камерун.

Меч уживо можете пратити на СрбијаДанас.