ПАРТИЗАН ПОНОВО ПОРАЖЕН У ХУМСКОЈ! Црно-бели капитулирали пред ТСЦ-ом и довели у питање квалификације за ЛШ

28.04.2024. 18:31
FK TSC
ФК ТСЦ / Извор: МН Press

Фудбалери Партизана поражени су на свом терену од ТСЦ-а са 1:2 у мечу 2. кола плеј-офа Суперлиге Србије.

MOZZART БЕТ СУПЕРЛИГА - 32. КОЛО

ПАРТИЗАН - ТСЦ 1:2 (1:1)

/Natho 35 - Ћирковић 29, Јовановић 76/

Судија: Ненад Минаковић

Жути картони: Ковачевић, Стојковић (Партизан), Стојић, Радин, Цветковић (ТСЦ)

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић - Стојковић, Филиповић, Ковачевић, Антић - Овусу (од 81. Јанковић), Кастиљо - Гох (од 67. Калулу), Natho, Захид - Салдања (од 76. Николић)

ТСЦ (3-4-3): Илић - Ђорђевић, Пејић, Стојић - Цветковић, Радин, Ђаковац, Петровић - Пантовић, Станић (од 71. Јовановић), Ћирковић

Овим поразом довели су у питање другу позицију на табели, која води у квалификације за Лигу шампиона. Црно-бели сада имају свега четири бода више од трећепласираног ТСЦ-а.

Гледали смо веома неефикасних пола сата, шаховску партију без прилика, а онда је у 29. минуту Ћирковић донео вођство гостима.

Само шест минута трајала је предност ТСЦ-а, пошто је већ у 35. минуту Natho постигао еврогол из слободног ударца.

Са 17 метара је упутио прецизан ударац и поравнао на 1:1, те смо са тим резултатом отишли и на паузу.

У наставку смо гледали нешто динамичнији фудбал, али такође без много шанси.

ТСЦ је стигао до вођства поново, у 75. минуту када је Јовановић након центаршута Ђаковца надвисио дефанзивце домаћих и донео предност тиму из Бачке Тополе.

Партизан је још једном затресао мрежу ТСЦ-а, Кастиљо је био стрелац, али је његов гол поништен због офсајда у 84. минуту.

Партизан је и сада изгубио у Хумској од ТСЦ-а, а последњи пут када су овде играли било је 4:0 за госте.

Крај меча

Победа ТСЦ-а 2:1

84'

Поништен гол Партизана

Није дуго трајало вођство Партизана, Кастиљо је донео изједначење главом, но...Био је у офсајду, те је после гледања ВАР-а погодак поништен

75'

ГОЛ! Поново води ТСЦ

Јовановић је довео ТСЦ у вођство свега 15 минута пре краја. Ђаковац је центрирао са леве стране, а Јовановић главом погодио мрежу.

70'

Без много шанси

Конкретнији су домаћи, али и даље нема доста прилика на утакмици. Најбољу у другом делу имали су ипак гости у 62. минуту када је Пантовић погодио оквир гола.

54'

Црно-бели траже пенал

Лопта је погодила Петровића у руку, али је Минаковић остао нем сматрајући да ње постојала намера и да потез играча ТСЦ није утицао на игру. У наставку акције кастиљо је опробао ударац, али је гђао слабо и у голмана.

46'

Почело друго полувреме

Први део меча није био претерано узбудљив, али смо видели два гола. Видећемо како ће изгледати других 45 минута.

Полувреме

Након првих 45 минута, резултат у Хумској је 1:1, стрелци су били Natho и Ћирковић.

35'

ГОЛ! Слободњак Natha

Само шест минута од примљеног гола, Партизан стиже до изједначења. Стрелац је Бибрас Natho, прелепим ударцем из слободног ударца са 17 метара.

29'

ГОЛ! Води ТСЦ

Гости су први стигли до гола, а предност ТСЦ-у донео је Ћирковић у 29. минуту. Гледали смо нимало занимљив сусрет, али после скоро поал сата игре мрежа се први пут затресла.

18'

Мирно

3'

ТСЦ први прети

Већ у трећем минуту гости су имали солидну шансу. Станић је шутирао, али није лепо захватио лопту пошто је био у трку, те је шутирао поред гола.

1'

Почео сусрет

Утакмица другог кола плеј-офа Суперлиге Србије између Партизана и ТСЦ-а је почела

Црно-бели су поражени у претходна два дерби сусрета, вечити ривал је однео победу у првенству, а потом и у Купу Србије, те сада у не тако добром расположењу дочекују тим из Бачке Тополе.

Изабраници Игора Дуљаја тренутно имају 70 бодова, док њихов наредни ривал има 63, па би у случају пораза додатно закомпликовали своју позицију и борбу за место које води у квалификације за Лигу шампиона наредне године.

Дуел између Партизана и ТСЦ-а на програму је од 19.30 часова на стадиону у Хумској, а директан пренос можете пратити на нашем сајту.