СВЕ РЕШЕНО У ПРВОМ ПОЛУВРЕМЕНУ: Звезда је у финалу Купа

24.04.2024. 17:57
FK Crvena zvezda, FK Partizan
ФК Црвена звезда, ФК Партизан / Извор: МН Press

Фудбалери Црвене звезде савладали су Партизан (2:0) и пласирали се у финале Купа Србије.

Црвено-бели ће у борби за трофеј играти са Војводином која је била боља од крагујевачког Радничког (0:1).

Несвакидашње је почео вечити дерби. Играчи Партизана и стручни штаб се окупио испред своје клупе и дуел је каснио неких 5,6 минута. Када су се црно-бели вратили на терен капитен екипе Светозар Марковић је због тог потеза зарадио жути картон.

Када је кренула да се котрља лопта, прву прилику смо видели у 15. минуту. Баждар је сјајно упослио Гоха који је изашао један на један са Глазером.

Покушао је Корејац ударцем у ближи угао, али се истакао голман црвено-белих. У 21. минуту нова шанса за Партизан. Баждар је одлично истрчао контру, примио пас на ивици казненог простора и шутирао преко гола.

Црвена звезда је до предности дошла из прве велике прилике. Играо се 27. минут када се променио резултат. Хванг је преварио Калулуа, одлично центрирао на другу стативу, а тамо је Олајинка шутирао главом, а лопта је од Филиповића завршила у мрежи.

После само два минута нови гол иза леђа Јовановића. Мијаиловић је овога пута убацио лопту у 16 метара, а Олајинки није требала „помоћ“ и волеј ударцем је закуцао лопту у гол. До краја првог дела игре није било већих узбуђења, а дешавања су се углавном одвијала на средини терена.

КУП СРБИЈЕ, ПОЛУФИНАЛЕ

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН 2:0 (2:0)

Стрелци: Филиповић аг 27, Олајинка 29

Стадион: Рајко Митић

Судија: Милош Милановић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Глазер - Мијаиловић, Драговић, Спајић, Родић - Стаменић, Хван - Букари (68. Катаи), Иванић, Олајинка (79. Ђига) - Ендијаје (87. Красо).

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић - Филиповић, Ковачевић, Марковић (46. Стојковић), Антић (72. Салдања) - Овусу, Гох (63. Natho) - Северина (63. Јанковић), Захид, Калулу (56. Николић) - Баждар.

У наставку меча тотално другачији однос на терену. Звезда је имала неколико изгледних прилика, док Партизан једва да је припретио голу Глазера.

Александар Јовановић је био заслужан зашто нисмо видели још који гол у мрежи гостију. Бриљирао је чувар мреже црно-белих, а посебно се истакао у 57. минуту. Иванић је, остао сам на другој стативи после прекида, шутирао волејом, а Јовановић му је брилијантно зауставио ударац.

Питер Олајинка је могао до још којег гола, али је био неспретан испред гола Партизана.

Немања Николић је имао најбољу прилику за Партизан. Његов ударац са дистанце у 73. минуту зауставио је Глазер.

Црвена звезда ће 23. маја бранити трофеј у Купу против Војводине.

Крај меча

Завршена је утакмица. Црвена звезда је савладала Партизан - 2:0.

90'

Још четири минута

Надокнада времена износи четири минута.

89'

Лепо!

Одличан покушај Мијаиловића са дистанце и још боља интервенција Јовановића.

87'

Красо у игри

Жан Филип Красо улази у игру уместо Ендиајеа.

79'

Крај за Олајинку

73'

Партизан коначно у прилици

72'

Нова промена црно-белих

Антића мења Салдања.

68'

Прва измена у Звезди

63'

Natho и Јанковић на терену

60'

Сијасет шанси за Звезду

57'

Јовановић спашава Партизан

56'

Измена у Партизану

Немања Николић је на терену уместо Алда Калулуа.

52'

Велики промашај Олајинке

Могао је Олајинка до новог поготка, али је пребацио цео гол у ситуацији један на један са Јовановићем.