ПАВКОВ ПОНОВО ХЕРОЈ ЗВЕЗДЕ: Шампион у финишу славио у Новом Саду (ВИДЕО)

20.02.2022. 12:37
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Остали у трци са Партизаном

Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу Пролетера у Новом Саду са 2:1 у утакмици 23. кола Суперлиге Србије.

СРПСКИ НИЖЕЛИГАШИ КАО ЧУВАРИ ТРАДИЦИЈЕ - ФУДБАЛ СЕ У ОВИМ МЕСТИМА ИГРА ВЕЋ СТО ГОДИНА!

ПРОГОВОРИО О ДЕРБИЈУ: Станковић јасан - Поклон ћемо прихватити

Сјајно су изабраници Дејана Станковића почели меч. Створили су неколико прилика већ у првих десет минута, а онда је Пићини скривио пенал. Одговорност је преузео бивши играч Партизана, Никола Никовић, чији ударац је зауставио Милан Борјан.

Убрзо је Звезда стигла до гола, и то преко Бена. Канга је сјајно центрирао, а овај се лепо снашао у казненом простору противника.

Није било промене до одласка на паузу, а у наставку је настављен пресинг на гол Петрића. Ипак, уместо дуплирања предности, сведочили смо изједначењу. Превише простора остављено је Томовићу који је лепо лопту пласирао у мрежу Борјана.

Кренула је навала гостију, крунисана поготком Милана Павкова у 86. минуту.  Био је ово веома важан тријумф Звезде која је овим остала у трци са Партизаном, свега седам дана пред Вечити дерби.

Меч уживо могли сте пратити на СрбијаДанас.

Крај меча. Пролетер - Црвена звезда 1:2
86. минут
ГООООЛ! Павков постиже гол, води Звезда. Поново је Павков херој шампиона Србије
83. минут
Распалио је Павков са 30 метара. Одбранио је Петрић
80. минут
Притиска Звезда са свих страна, али не успева да стигне до гола. Канга је распалио, поново Петрић бриљира
73. минут
Блиста голман Пролетера, Петрић. Нови покушај Звезде, Павков је шутирао, а уз мале потешкоће сачувао је мрежу голман Новосађана
67. минут
Трострука измена у Звезди. Пичини, Бен и Иванић су изашли, уместо њих на терену су Гајић, Павков и Фалко.
61. минут
ГОЛ! Стефан Томовић доноси изједначење. Лоша реакција одбране црвено-белих, имао је много простора у шеснаестерцу. Наместио се и прецизно погодио гол Борјана.

56. минут
Нинковић је шутирао из слободног ударца, али није озбиљније угрозио гол Борјана.
53. минут
Мења Душан Бајић на старту другог дела. Милошевића ће због повреде у наставку меча заменити Танасин, док је уместо Младеновића на терену Стојановић.
51. минут
Прва прилика у наставку. Иванић је шутирао са ивице шеснаестерца, али је Петрић одбранио
48. минут
Повреда за играче оба тима. Код домаћих се пожалио Милошевић, док је са друге стране болове осетио Ераковић
46. минут
Почело је друго полувреме
Завршено је прво полувреме. Пролетер - Црвена звезда 0:1
39. минут
Томовић је из волеја сјајно захватио лопту, али је она завршила поред гола Борјана. Деловало је опасно!
34. минут
ГОЛ! Води Звезда. Серију напада крунисао је погодак Бена. Канга је фантастично убацио лопту у петерац домаћих, а Бен сјајно лопту послао у гол

30. минут
Одлична прилика за Бена, остао је сам на 10 метара, али је шутирао поред гола.
25. минут
И Охи је био у прилици, али се истакао чувар мреже домаћина, Петрић
22. минут
Тренер домаћих био је принуђен да изврши промену, због повреде је изашао Јовановић. Уместо њега на терену је Скопљак
20. минут
Опао је ритам утакмице после пенала који нису искористили Новосађани.
15. минут
Борјан брани пенал! Голман црвено-белих зауставио је Нинковића са беле тачке

13. минут
Пенал за Пролетер. Пићини је фаулирао Томовића.

12. минут
Још једном су комбиновали Катаи и Иванић, а шутирао Канга. Заиста незапамћен пресинг шампиона Србије на почетку меча.
9. минут
Опробао је свој шут и Катаи. Био је то снажан ударац, који је завршио у спољном делу мреже. Не престаје пресинг гостију.
7. минут
Навала Звезде. Већ трећа ситуација у казненом Пролетера. Изузетан прсинг изабраника Црвене звезде
4. минут
Прва прилика на мечу била је за госте. Бен се нашао на капици петерца и покушао да лобује голмана домаћих, али је лопта завршила преко гола