ПАЗАРЦИ САМЛЕВЕНИ НА МАРАКАНИ: Гледаћемо "вечити дерби" у финалу Купа!

11.05.2022. 17:53
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Силовита чета из Љутице Богдана.

Екипа Црвене звезде други је финалиста Купа Србије. Црвено-бели су на свом стадиону у мечу полуфинала савладали тим Новог Пазара резултатом 8:0.

Погоди највећу квоту и Mozzart те води у Катар на дуел Бразила и Србије

УЕФА ИЗ КОРЕНА ПРОМЕНИЛА ЛИГУ ШАМПИОНА! Шта ово значи за Звезду и Партизан?

Изабраницима Дејан Станковића је за праву "петарду" на београдској "Маракани" било потребно, веровали или не, само 23. минута.

Пазарце је најпре начео Бен у 6. минуту меча када је након сјајног продора преварио голмана гостију.

Само шест минута касније огласила се судијска пиштаљка и досуђен је једанаестерац за Звезду, који је реализовао Охи за 2:0.

Само три минута касније уследила је права "бомба" Милана Павкова, голман Вујанац је био немоћан.

У 20. минуту уследила је велики неспоразум голмана гостију и дефанзивца који су се сударили приликом интервенције, лопта је исклизла из руку голману а крај ње се нашао Охи који постиже свој други гол на мечу, за 4:0.

Ни ту се није зауставила екипа Црвене звезде, само три минута касније, тачније у 23. минуту, Мирко Иванић је упутио ударац са нешто више од двадесет метара. Вујанац није могао ништа. Питање победника на овом мечу али и финалисте Купа Србије било је решено.

Без узбуђења се наставила утакмица а са истим резултатом се отишло и на одмор.

Мало офанзивнија игра екипе гостију виђена је почетком другог дела меча. Међутим, и то је било недовољно да Нови Пазар и приђе голу Милана Борјана.

У 57. минуту мећа Пићинијев продор је заустављем грубим стартом одбране Пазара, што је донело нови казнени ударац за црвено-беле. Оно што је било посебно код овог пенала је што га извео млади и талентовани Никола Станковић, који је затресао мрежу и тако постигао гол "првенац" у дресу клуба из Љутице Богдана.

Желели су црвено-бели и седми гол на овом мечи и успели су у томе преко младог Петра Станић који је "бомбом" са више од двадесет метара "матирао" голмана Вујанца и тако је поред Станковића и он постигао први гол у црвено-белом дресу.

Међутим, ни ту се Црвена звезда није зауставила! У самом финишу меча, на сјајну асистенцију Мотике одреаговао је Никола Станковић који је уз сјајан продор, одмах након првог, постигао и свој други гол за Звезду.

Јасно је да су црвено-бели при оваквом резултату лагано привели овај меч крају и заказали дуел са вечитим ривалом - Партизаном у финалу Купа Србије. Уједно ће то бити и реприза прошлогодишњег финала.

Финале Купа Србије је на програму 26. маја, у ком граду и на којем стадиону још увек није познато.

Детаљнији ток меча можете прочитати испод овог текста.

Црвена звезда - Нови Пазар 8:0

Друго полувреме

90
КРАЈ МЕЧА!!! У финалу Купа Србије гледаћемо "вечити дерби"!
89. Минут
ГООЛ!!! Млади Никола Станковић након првенца постиже и други гол у дресу Звезде! Сјајно се снашао на асистенцију Мотике.
81. Минут
ГОООЛ!!!! Станић је матирао голмана Вујанца са више од 20. метара!
76. Минут
Нови налети Звезде! Желе црвено-бели до седмог гола на овом мечу. Сви играчи осим Милана Борјана су на противничкој половини. Али "бункер" гостију одолева.
65. Минут
Солидан продор Канге по десној страни, покушао је да упосли Радуловића на петерцу - међутим блокирају тај центаршут дефанзивци гостију!
58. Минут
ГООЛ!!! Прецизан је млади Никола Станковић, његов први гол у дресу Црвене звезде.
57. Минут
ПЕНАЛ ЗА ЗВЕЗДУ!!! Оштар старт над Пићинијем у продору. Други пенал за црвено-беле на утакмици, извешће га млади Станковић!
19:40
Почело друго полувреме Сивић направио троструку измену. Мењао је и Станковић, који је младог презимењака Николу убацио уместо Срнића, а у игри је и Андрија Радуловић, који је заменио Родића. Такође, Немања Мотика је ушао уместо Охија.

Прво полувреме

45
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА! Петарда Звезде у првих 45. минута
40. Минут
Оштар старт! Павков је добио ударац од Рубежића, који је помало неопрезно стартовао.
36. Минут
Миран период утакмице! Без иницијативе и једних и других. Као да оба тима чекају да се што пре заврши прво полувреме.
23. Минут
ГООЛ!!! Мирко иванић је са скоро 20 метара упутио ударац и савладао голмана гостију! Невероватан старт Звезде! Већ се сада може рећи да ће у финалу Купа Србије играти Црвена звезда и Партизан.
20. Минут
ГОООЛ!!! Охи стиже до другог поготка на овом мечу за само 20 минута! Неспретно је одреаговао голман Новог Пазара коме је испала лопта из руку, ту се нашао Охи који је рутински сместио лопту у мрежу.
15. Минут
ГОООЛ!!! Милан Павков је стрелац! Какав силовит старт Црвене звезде!
12. минут
Охи са пенала дуплира предност Звезде (2:0)
6. минут
Гол! Бен доводи црвено-беле у предност, својим 83. поготком у дресу шампиона Србије. Асистирао му је Павков, а Бен маестрално пребацио голмана гостију.
2. минут
Већ после 90 секунди игре Звезда је имала прву прилику. После центаршута Канге главом је покушао Драговић, али из неугодне позиције шутирао је преко гола.