ПАРТИЗАН НЕМОЋАН НА АЗУРНОЈ ОБАЛИ: Ница надиграла црно-беле уз дискутабилни ОФСАЈД!

27.10.2022. 18:13
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: Фото: ФК Партизан

Компликује се ситуација у групи...

Фудбалери Партизана поражени су у Ници у мечу петог кола групе Д Лиге конференција, резултатом 2:1.

МАЈСТОРИЈА: Месијева ”лепотица” најлепша у Европи (ВИДЕО)

СИМЕОНЕ ЈАСАН: Не дам ОСТАВКУ док не освојимо Лигу шампиона!

ПРАВА ИСТИНА: Српског фудбалера тукли саиграчи, он крвав отишао са ножем код тренера, а онда се умешао Албанац

Ница је брзо успоставила теренску иницијативу, с обзиром да је вечерас имала императив победе после великог кикса у прошлом колу против Словацког на свом терену.

Имали су домаћи знатно већи посед лопте током првог полувремена, а Партизан се определио да из контранапада угрожава гол ривала. Умало се црно-белима то и исплатило у 16. минуту када је Рикардов шут искоса са десне стране зауставио голман Булка, као и три минута касније када је Natho пронашао Менига на левој страни, а овај шутирао поред Дантеа, али и поред леве стативе гола домаћих.

Црно-бели су у дефанзиви добро обављали посао и нису дозвољавали ривалу неке озбиљније прилике за гол све до 29. минута, када је Никола Пепе савладао голмана Поповића. Све се догодило после центаршута Брауимија са леве стране, лопта је била упућена ка Лабордеу, али је Вујачић успео да је избије ка ивици казненог простора, где је Пепе брже реаговао од Фејсе, упутио прецизан шут у доњи леви угао гола немоћног Поповића - 1:0 за Ницу.

Могли су домаћи да дуплирају предност у 39. минуту меча када је Пепе са леве стране послао лопту ка Лабордеу, кога је Урошевић успео да омете да не упути бољи ударац ка Поповићу, а голман Партизана је на крају ту лопту избио у поље.

Тек што је почело друго полувреме, нова велика опасност по гол Партизана.

Лаборд је примио лопту у казненом простору црно-белих, опет је био у дуелу са Вујачићем, али је из окрета успео да упути ударац и погоди десну стативу гола црно-белих!

у 72. минуту Партизан је могао да угрози гол домаћих, прва већа опасност пред голом Нице, али Рикардо и Павловић су се спетљали на ивици казненог простора, Павловић је вероватно очекивао шут Рикарда, он је уместо тога одлучио на пас, и то погрешан.

Али, то је била само најава онога што је уследило већ у 74. минуту! Урошевић је са леве стране послао лопту на ивицу казненог простора где су опет деловали и Рикардо и Павловић. Овога пута Павловић асистира за Рикарда, а најбољи стрелац црно-белих погађа доњи леви угао гола голмана Булке - 1:1!

Кратко је трајала радост Партизана, јер Ница само три минута касније враћа резултатску предност. Имали су домаи и среће у овој ситуацији, јер је лопта погодила Белића после шута Лемине искоса са леве стране и преварила Поповића - 2:1.

Партизан је у надокнади времена могао и до пенала, када је Урошевић оборен у казненом простору Нице, али судија је уместо пенала досудио офсајд капитена Партизана!

Даље калкулације су стављене на чекање јер је други меч ове групе између Словацког и Келна одложен због лошег времена.

Управо са чешким преставником играју фудбалери Партизана наредног четвртка, док ће Ница са Келном одмерити снаге.

Детаљнији ток меча можете испратити у наставку текста.

НИЦА - ПАРТИЗАН 2:1

Друго полувреме

КРАЈ МЕЧА;
Екипа Партизана поражена је у Ници резултатом 2:1!
90 4
БРАНИ ПОПОВИЋ! Лаборт је пробио све до петерца, и шутирао из мртвог угла, али је млади Поповић поново сјајно интервенисао!
90 4
ЈАК УДАРАЦ ПРИМИО ЈЕ УРОШЕВИЋ У КАЗНЕНОМ ПРОСТОРУ! Судија се огласио, али ипак због офсајда. Да ли је Партизан оштећен?
90. Минут
Играће се још 4 минута!
86. Минут
Млади фудбалер Партизана у игри уместо стрелца јединог гола Партизана Рикарда Гомеша. Све је мање времена да црно-бели ураде нешто.
77. Минут
ГООЛ!! Доста су дуго комбиновали играчи Нице у казненом простору Партизана, Лемина је искоса шутирао, закачила је та лопта Белића, преварила Поповића и завршава у мрежу... 2:1 воде домаћи
74. Минут
ГООООЛ!!! Рикардо Гомеш поравнава резултат! Након гужве у шеснаестерцу гостију, одбила се лопта до Гомеша који шутира из прве право у мрежу домаћина! 1:1
72. Минут
Лутовац и Терзић на терену. Игру су напустили Мениг и Дијабате.
64. Минут
ТРАЖЕ ПЕНАЛ ИГРАЧИ НИЦЕ! Лаборт пада у казненом простору након интервенције Живковића, али судија показује да је то премало за пенал. Офанзива домаћих се наставља, Партизан и даље на својој половини.
61. Минут
НОВА ИЗМЕНА У ПАРТИЗАНУ! Траоре напушта терен, у игру улази Страхиња Павловић.
58. Минут
Бард је прихватио одбитак одбране Partizanax наместио се и шутирао са око 18 метара али сјајно је интервенисао голман Партизана Александар Поповић! Остаје 1:0 за Ницу.
56. Минут
Црно-бели о даље у дефанзиви. Брза игра домаћих, углавном базирана на два контакта са лоптом и потом додавања допринела је томе да су сву црно-бели фудбалери већ десетак минута само на својој половини.

FK Partizan

47. Минут
СТАТИВА! Лапорт је искоса шутирао, лопта погађа десну стативу и одлази ван терена.
46. Мимут
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ! Игру је напустио Љубомир Фејса, а на терену је Кристијан Белић.

Прво полувреме

45 1
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА! Ница - Партизан 1:0
45. Минут
НОВА ШАНСА ЗА НИЦУ! Нови продор домаћих иде преко Браимија који је стигао до петерца Партизана, шутирао али блокира то Марковић.
39. Минут
ПОПОВИЧ СПАСАВА ПАРТИЗАН! Брза контра домаћих! Лапорт је уклизао на центаршут и тако захватио лопту, али је голман Партизана успео да спречи дамта лопта оде у гол.
35. Минут
Разиграли су се играчи Нице након постигнутог првог гола. Партизан је повучен у одбрану док домаћи комбинују и круже око казненог простора.
29. Минут
ГОООЛ!!!! Води екипа Нице. Након центаршута, Вујачић је недовољно добро одбио ту лопту, Фејса је закаснио да расчисти, лопта стиже до Николаса Пепеа који је шутом савладо голмана Поповића!
20. Минут
ОДЛИЧНА ШАНСА ПАРТИЗАНА! Сјајна контра црно-белих, лопта је дошла до Менига који је упутио ударац, али поред гола!
16. Минут
РИКАРДО У ШАНСИ! Добио је нападач са Зеленортских острва нешто бржу лопту у простор. Отишао је превише искоса, али ипак и из те позиције успео да шутира веома добро. Добра је била и реакција Булке на голу домаћина. Најбоља прилика за Партизан до сада.
13. Минут
ПРВА ШАНСА ПАРТИЗАНА! Ишло је то по десној страни преко Дијабатеа који одиграва до Траореа. Везни фудбалер Партизана је упутио ударац, али је то било изузетно траљаво и безопасно за голамана Нице. Ништа ни од корнера, иако се испрва чинило да је лопта качила некога од дефанзиваца домаћина
06. Минут
ШАНСА ЗА НИЦУ! Добро је одреаговао Лапорт на центаршут, захватио лопту главом, али она одлази поред гола Партизана.