13.02.2018. 17:25 20:15
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели ремизирали без голова против ЦСКА у шеснаестини финала Лиге Европе.

Црвена звезда и ЦСКА су и после 90 минута београдског дуела остали на почетку (0:0), а ко ће се пласирати у осмину финала Лиге Европе биће познато после московске битке која је заказана за 21. фебруар. Тим Владана Милојевића одиграо је још једну храбру европску утакмицу против ривала који је јесенас био трећи у групи Лиге шампиона у конкуренцији Манчестер јунајтеда, Базела и Бенфике.

Црвено-бели су се још једном озбиљно испрсили пред противником који је на папиру знатно јачи и скупљи. ЦСКА је показао да је најбоља екипа против којег је лидер Суперлиге играо у овом циклусу Лиге Европе. Имали су "армејци" неколико озбиљних шанси за погодак, везсли су по терену у добром делу утакмице, али је мрежа Милана Борјана остала нетакнута.

Са друге стране, Београђани су могли до злата вредног гола, али су их у две ситуације милиметри делили од поготка. Шансу утакмице пропустио је Немања Радоњић у 35. минуту, када је „просуо“ акцију у којој је изашао сам пред сјајног Игора Акинфејева.

Другу стопостотну шансу није реализовао Дамијан Ле Талек почеткомд ругог полувремена, када је његов ударац врховима прстију зауставио несавладиви Акинфејев.

Црвена звезда - ЦСКА 0:0

СТАДИОН: Рајко Митић.

ГЛЕДАЛАЦА: 35.642.

СУДИЈА: Павел Рачковски (Пољска).

ЖУТИ КАРТОНИ: Березуцки, Головин (ЦСКА).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Стојковић, Савић, Ле Талек, Родић - Доналд, Јовичић, Крстичић, Бен, Радоњић (од 78. Срнић) - Пешић (од 85. Рачић).

ЦСКА: Акинфејев - Березуцки, Вернблум, Васин - Фернандез, Џагојев, Наћо, Головин, Кучајев- Чагојев, Витињо (од 85. Чалов) - Муса.

ТОК МЕЧА

78. минут - Прва измена у Црвеној звезди. Славољуб Срнић је заменио Радоњића.

75. минут - Црвена звезда се повукла, али је претила из контранапада. После једне такве акције Бен је послао идеалан центаршут ка Крстичићу, који је главом окрзнуо лопту. Поред гола!

65. минут - Кикс Вујадина Савића, гости су дошли до ситуације три на један, али је Муса послао очајан пас ка Витињу који је пресекао Ле Талек.

57. минут - Објављен је званични податак, дуел Црвене звезде и ЦСКА гледа 35.642 навијача.

50. минут - Одличан почетак другог дела игре за црвено-беле. После једне акције домаћина Ле Талек је избегао офсајд замку, шутирао левом ногом у горњи леви угао, али је Игор Акинфејев једном руком избацио лопту из рашљи свог гола. Уздаси на стадиону "Рајко Митић"...

35. минут - Ауууу... Какву шансу је промашио Немања Радоњић! Звездино крило је побегло дефанзивцима ЦСКА, избио је Радоњић сам пред голмана Акинфејева, ушао у казнени простор и са 15 метара шутирао. Искусни чувар мреже "армејаца" је парадом спречио вођство домаћина. Била је то идеална прилика за тим Владана Милојевића.

29. минут - Велика офанзива "армије". Неколико акција које нису биле пријатне за навијаче домаћина, два корнера, али се Звезда одбранила.

23. минут - Жути картон за Александра Головина који неће моћи да игра у реваншу у Москви због парне јавне опомене.

22. минут - ЦСКА је поново запретио, али су црвено-бели имали среће. Родић је избацио лопту испред гол линије после акције Џагоева. У контранападу Радоњић је покушао ударцем са 16 метара, али је шутирао по земљи поред гола.

19. минут - Жути картон за Березуцког који је зауставио Бена у опасном нападу. Слободан ударац са 20-ак метара за црвено-беле. Бен је пребацио живи зид, али и пречку гола гостију.

15. минут - Први корнер за Звезду, али Радоњић га није извео на најбољи начин. Изборио је аут. На супротној страни судије су поклониле ударац са угла гостима. Срећом по црвено-беле није било опасности по мрежу Борјана.

ДА СЕ НАЈЕЖИШ! Делије се ОПРОСТИЛЕ од великог ЗВЕЗДАША Небојше Глоговца! (ВИДЕО)

Koreografija navijača Crvene zvezde
Кореографија навијача Црвене звезде / Извор: Србија Данас

10. минут - Прва шанса на утакмици и то за ЦСКА. Витињо је лако преварио Ле Талека, шутирао у добро постављеног Борјана који је без проблема ухватио лопту.

6. минут - Почетно испитивање снага, без узбуђења на терену.

Утакмица започиње минутом ћутања у част жртвама авионске несреће у близини Москве.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.