УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМАК: Ухватио се за груди и пао! Рома се одмах огласила (ВИДЕО)

14.04.2024. 22:11
roma
рома / Извор: Профимедиа

Ужасне сцене виђене су у Италији, на сусрета Удинезеа и Роме. Током утакмице 33. кола Серије А, фудбалер Роме Еван Ндика се срушио на терену и забринуо све навијаче на стадиону Фриули.

Играо се 71. минут сусрета, када је репрезентативац Обале Слоноваче легао на терен стадиона у Удинама, држећи се за груди и срце. Помоћ му је одмах указана, лекарске службе су неколико минута биле на терену, а на крају је штопер Роме изнет на носилима са стадиона.

Поводом немилог догађаја се на друштвеним мрежама огласила и Рома, која је објавила добре вести - Ндика је свестан, а сада се налази на додатним прегледима.

После хитне медицинске интервенције на терену и помоћи Евану Ндики, утакмица између Удинезеа и Роме је обустављена.

Играч је у свесном стању и пребачен је у болницу на додатне прегледе.

Напред Еване, сви смо уз тебе!

Иначе, након инцидента, утакмица у Удинама је прекинута у 80. минуту, а остаје да се види да ли ће и када меч бити настављен, или ће бити и службено завршен резултатом 1:1.

Што се самог меча тиче, треба истаћи да је домаћа екипа стигла до предности у 23. минуту, голом Роберта Переире, а након велике грешке Дина Хујсена, фудбалера гостију. Успела је "вучица" да се врати у 64. преко Ромелуа Лукакуа, а затим је сјајан меч у Удинама прекинут због Ндике.

Рома је тренутно на петом месту на табели Серије А, са 55 освојених бодова, док је Удинезе на 15. месту са 28 бодова.