ВАН ДАЈК БЕЗ ЗАДРШКЕ: Не желим изговоре, ово је била разочаравајућа сезона
Капитен фудбалског клуба Ливерпул Вирџил ван Дајк изјавио је да је ова сезона неприхватљива за енглески клуб, пошто је екипа претрпела 18. пораз ове сезоне у свим такмичењима, пренео је Би-Би-Си (BBC).
Фудбалери Ливерпула поражени су у недељу на Олд трафорду од Манчестер јунајтеда резултатом 3:2 у 35. колу Премијер лиге.
- Не желим изговоре. Ово је била веома разочаравајућа сезона, неприхватљива сезона и тешко је. Не би требало да сажаљевамо себе, морамо да радимо и преокренемо ово и побринемо се да се следеће сезоне ове ствари не дешавају. Ово није Ливерпул - рекао је Ван Дајк.
Ливерпул се налази на четвртом месту на табели Премијер лиге са 58 бодова и још није није обезбедио пласман у Лигу шампиона.
Би-Би-Си подсећа да су последњи актуелни шампион који су изгубили више утакмица од Ливерпула ове сезоне били фудбалери Лестера, који је у сезони 2016/2017. претрпели 18 пораза.
- Мислим да је неприхватљиво што смо претрпели толико пораза као браниоци титуле и не би требало то да прихватимо. Чека нас много посла уочи следеће сезоне. Када се вратим са Светског првенства бавићу се тиме, али има још много посла иза кулиса - навео је фудбалер Ливерпула.
Ван Дајк је истакао да му је много стало до клуба.
- Знам да је ово била тешка сезона, али увек ћу бити ту и у добрим и у мање добим данима. Али остале су нам још три утакмице и морамо да схватимо као група и као играчи, морамо да се пласирамо у Лигу шампиона због финансијске стране, али и зато јер желимо да играмо против најбољих европских екипа. Није лако, али настављамо даље - истакао је Ван Дајк.