ВАР ИЗБАЦИО СИТИ ИЗ ЛИГЕ ШАМПИОНА: Ове судијске одлуке улазе у ИСТОРИЈУ фудбала (ВИДЕО)

17.04.2019. 23:06
Liga šampiona
Лига шампиона / Извор: Реутерс

Лудило.

Комплетирано је четвртфинале Лиге шампиона, а Барселони и Ајаксу који су се синоћ пласирали у полуфинале придружили су се Тотенхем и Ливерпул. Певци су захваљујући томе што је ВАР технологија два пута била на њиховој страни избацили Манчестер сити, док су Редси рутински славили против Порта.

ЛУДНИЦА У МАНЧЕСТЕРУ: Чак пет голова за првих 20 минута (ВИДЕО)

НАПОЛИТАНЦИ ИСМЕВАЛИ РОНАЛДА: Погледајте урнебесну ПРОЗИВКУ Португалца у центру града (ФОТО)

На Етихаду је виђен прави спектакл у режији фудбалера Манчестер ситија и Тотенхема на коме је пало чак седам голова. После минималне победе Певаца у првом мечу, Грађани су данас тријумфовали резултатом 4:3, али тај резултат је обезбедио пролаз Тотенхему у полуфинале.

Грађане је у вођство довео Стерлинг у 4. минуту, а већ у 7. и 10. је Сон са два поготка преокренуо резултат. Међутим, Бернардо Силва је само минут касније донео изједначење Ситију, а у 21. минуту је Стерлинг поново погодио и то је био коначан резултат првог дела.

Кун Агуеро је у 59. минуту погодио за 4:2, што је био резултат који је даље водио Грађане, али је 14 минута касније Фернандо Љоренте донео Тотенхему пролаз даље дискутабилним голом. Наиме, судија Чакир ни уз помоћ ВАР технологије није успео да се увери да ли је Шпанац играо руком пре него што је дао гол, па је на снази остала првобитна одлука и погодак је признат. Ипак, то није било све, у 93. минуту је Агуеро постигао гол којим би Грађани прошли даље, али је после гледања ВАР-а Чакир поништио гол због офсајда и тако је по други пут видео технологија уништила Сити.

МАНЧЕСТЕР СИТИ - ТОТЕНХЕМ 4:3

СТАДИОН: Етихад

СУДИЈА: Чунејт Чакир (Труска)

СТРЕЛЦИ: Стерлинг 4', 21', Б. Силва 11', Агуеро 59' - Сон 7', 10', Љоренте 73'

МАНЧЕСТЕР СИТИ: Едерсон - Вокер, Компани, Лапорт, Менди (од 84. Сане) - Де Брујне, Гиндоган, Д. Силва (од 63. Фернандињо) - Стерлинг, Агуеро, Б. Силва.

ТОТЕНХЕМ: Љорис - Трипије, Алдервејрелд, Фертонген, Роуз - Сисоко (од 41. Љоренте), Вањама - Ериксен, Али, Моура (од 81. Дејвис) - Али

У другом мечу дана, Ливерпул је после сигурних 2:0 на Енфилду славио и у Португалији против Порта резултатом 4:1. У стрелце су се уписали Садио Мане, Мохамед Салах, Роберто Фирмино и Ван Дајк за Редсе, док је једини гол за Змајеве постигао Едер Милитао.

ПОРТО - ЛИВЕРПУЛ 1:4

СТАДИОН: Драгао

СУДИЈА: Дани Макели (Холандија)

СТРЕЛЦИ: Милитао 69' - Мане 26', Салах 65', Фирмино 77', Ван Дајк 84'

ПОРТО: Касиљас - Милитао, Феипе, Пепе, Тељес - Отавио (од 46. Соареш), Данило, Ерера - Корона, Марега, Брахими.

ЛИВЕРПУЛ: Алисон - Александер-Арнолд, Матип, Ван Дајк, Робертсон - Фабињо, Кејта, Вајналдум - Салах, Ориги (од 46. Фирмино), Мане.

У полуфиналима ће се састати Барселона и Ливерпул, односно Тотенхем и Ајакс.

Погледајте како изгледа италијанска одбојкашица Сара Бонифацио.