ВАР ПРЕЛОМИО МЕЧ: Ливерпул освојио први трофеј у сезони

30.07.2022. 20:19
FK Liverpul
ФК Ливерпул / Извор: Реутерс

Одличан меч.

Фудбалери Ливепрули су победили Манчестер сити у Комјунити Шилду у Лестеру са 3:1 и тако су направили сјајну увертиру пред почетак Премијер лиге. Редси су освојили први трофеј у сезони, у 100. јубиларном финалу Комјунити шилда.

ФЕЛИКС СРУШИО ЈУНАЈТЕД: Атлетико у финишу дошао до победе

И ТО СЕ ДЕСИЛО: Лалатовићев Борац коначно ПОБЕДИО

ВОША ПРАТИ ЗВЕЗДУ: Славили у Шумадији

Салах је у 21. минуту одлично пронашао Александр- Арнолда, који је изврсним ударцем савладао Едерсона за 1:0.

Кренули су по изједначење фудбалери Ситија. Избегли су у том нападу из 72. минута играчи шампиона Енглеске офсајд, у наставку акције Алварез је шутнуо лопту у противничку мрежу са два метра, али је он био поништен. Судије су после сигнализације из ВАР собе преиначиле одлуку и признале погодак – 1:1.

Ипак, само десет минута касније Ливерпул је поново водио. Била је то прелепа контра Редса, после центрашута Салаха Нуњез није најбоље главом шутирао, али је погодио у руку одбрамбеног играча Ситија. И поново је радио ВАР, овога пута судија Поусон је и лично желео да се увери у потоњу одлуку, показао је на белу тачку, а Салах је донео ерупцију одушевљења навијачима тима из Ливерпула.

У четвртом минуту надокнаде Нуњез је дибитантским голом за Ливерпул решио све дилеме, после одличног убацивања Робертсона главом је матирао Едерсона за коначно славље.

Најновије вести о фудбалу прочитајте ОВДЕ.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте како је Немања Гудељ изашао на бину и засвирао са музичарима