ВЕЛИКИ ПРОБЛЕМ У ХУМСКОЈ ПРЕД ДЕРБИ: Natho и Холендер ПОД ЗНАКОМ ПИТАЊА!

СрбијаДанас
Bibras Natho
Бибрас Natho / Извор: МН Press

Притисак на Станојевић.

Броје се последњи дани до 163. вечитог дербија у коме ће Партизан дочекати добро знаног ривала из Љутице Богдана. Оно што представља проблем у Хумској и ствара додатни притисак је и подакат да су искусни првотимац и Natho и новајлија Холендер у само шест дана одиграли три репрезентативна меча. Тренер Партизана, Александар Станојевић ће због тога морати добро да размисли пре него што састави и званичан списак играча за велики дерби.

СТАНОЈЕВИЋ О СУМИ: Ако се не промени – мораће да оде! Он или ја!

СТАНОЈЕВИЋ О ТИМУ ЗА ДЕРБИ: Бајбек под знаком питања, познат голман, а ево шта ће бити са Nathom и појачањима

НЕПРИСТОЈНА ПОНУДА: Божинов добија ПОРУКЕ од којих не може да се ОДБРАНИ! Љубимац Гробара у ШОКУ!

Тешко је оценити ко је уморнији после ове акције, пошто су се обојица напутовала и наиграла. Natho је са капитенском траком око руке предводио Израел у полуфиналу баража за пласман на ЕП са Шкотском у Глазгову (68 минута), потом се вратио у отаџбину како би дочекао Чешку у Лиги нација (74), да би се отиснуо у Транву на мегдан Словачкој (57).

Жалгирис је победом над Звездом у Београду дошао до скора 3-0 у Евролиги, и вечерас (19.00) жели нову победу против Ефеса који је тренутно на 1-2. Ипак, због квалитета тима Турци су фаворити - квота на кеца је 2,55, док је двојка 1,60. Погледајте све квоте кладионице MOZZART на Жалгирис - Ефес.

Холендер је, пак, морао на три везана гостовања: у Софију, где је преко Бугарске стигао до последњег степеника пред ЕУРО (69 минута), потом је ушао на терен београдске Маракане у другом полувремену сусрета Са Србијом (45), а синоћ у Москви војевао са Русима (45).

Евентуално присуство у вечитом дербију значило би играње четврте такмичарске утакмице у само десет дана, што је изузетан напор и можда се погледом у крштенице – Холендер шест година млађи од Natha – може развејати дилема ко ће од њих двојице бити стартер против Црвене звезде.

Извесно ће се у првих 11 наћи Светозар Марковић, како би решио питање бонуса и омогућио Владмиру Стојковићу повратак међу стативе. Једина је невоља за стручни штаб што ће позајмљени штопер Олимпијакоса одрадити тек неколико екипних тренинга, с обзиром да је по потпису све време био у младој репрезентацији која је неуспшено завршила квалификације за Првенство Европе. Скоро целе утакмице за Орлиће (90 минута против Пољске и 83 у Естонији) одиграо је Филип Стевановић, а планиран је да буде стартер као други бонус..