Видеотон освојио титулу, могућ дуел са Црвеном звездом (ФОТО)

27.05.2018. 21:41
Marko Nikolić
Марко Николић / Извор: МН Press

Резултат је био 2:0.

У Мађарској је одиграно претпоследње коло фудбалског првенство, а титулу је освојио Видеотон. У мечу 32. кола екипа Марка Николића је победила Хонвед са 2:0, а стрелац водећег гола био је Стефан Шћеповић у 27. минуту. На терену је био до 67. минуту, а тада га је заменио рођени брат Марко. Играо је и Данко Лазовић, до саме завршнице меча. Видеотону је ово трећа титула у историји (68 поена), док је Ференцварош тренутно на 65 бодова.

После ПЕНАЛА, ДРАМЕ И ИШЧЕКИВАЊА, Звезда добила новог ривала у квалификацијама за Лигу шампиона

СЛОБОДНИ СУ КАО ПТИЦЕ НА ГРАНИ: Вечити кренули у акцију! У овом клубу и оно што им треба за Европу (ФОТО)

Последње коло биће одиграно 2. јуна, али ће за чету Марка Николића бити формалност. Чак и да Видеотон изгуби а Ференцварош победи имаће исти број бодова. У таквом случају, одлучује број победа, а Видеотон има 20, две више од најближег пратиоца.

Обезбеђене су квалификације за Лигу шампиона, а самим тим је могућ дуел са Црвеном звездом, прваком Србије. Николић је прошле сезоне освојио дуплу круну са Партизаном који му је и честитао на титули на Твитеру.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.