ПРАВИ ЧОВЕК НА ПРАВОМ МЕСТУ: Влада Ивић наставио поход ка титули, помогли му и конкуренти

24.09.2023. 21:41
Vlada
Влада / Извор: Фото: Twitter printscreen/FCKrasnodar / МН Press

Српски тренер би могао до великог успеха, али далеко је крај сезоне.

Краснодар Владимира Ивића наставља са одличним играма и новом победом над Уралом 2:0 одржава прво место. На руку му иду и нови киксеви Зенита и ЦСКА.

"НАЈБОЉА СТВАР У ЖИВОТУ - САША ИЛИЋ" Божинов о капитену Партизана, али и предстојећем вечитом дербију

БАХАРУ НИЈЕ ВАЉАО: Лековић постигао гол за Виљареал

ТЕШКА ОСМИЦА У ГОСТИМА: Њукасл демолирао Шефилд, а НИЈЕДАН играч није постигао два гола

Екипа српског тренера у првих девет кола још нема пораз, а ту серију наставила је против Урала. Није било лако, гости су одолевали до 54. минута. А онда несрећна околност и аутогол Филипенка донели су Краснодару вођство. Коначних 2:0 поставио је Кевин.

После ове победе Краснодар је побегао актуелном шампиону Зениту на четири бода разлике. Јер Зенит је у Санкт Петербургу доживео пораз од Локомотиве 2:1. И то пошто је водио од 22. минута голом Касијере. Преокрет су донели Глушенков у 60. и Тикнизјан у првом минуту надокнаде. За Зенит је свих 90 минута одиграо Страхиња Ераковић.

Пред понором налазио се и ЦСКА у Ростову. Истоимени клуб водио је 2:0 головима Миронова и Голенкова два. Келвен је у 26. минуту смањио на 2:1, а после другог гола Голенкова у 50. минуту наду да би Армејци могли да се извуку дао је Чалов голом у 65. минуту.

Само пет минута касније Фајзулајев је донео изједначење и на крају велики бод екипи за коју су свих 90 минута одиграли Милан Гајић и Саша Здјелар на позицији централног штопера.