НОВОСАЂАНИ СЛАВИЛИ У ДЕРБИЈУ: ПРЕОКРЕТ Лала у последњих пет минута

30.08.2020. 18:05
FK Vojvodina
ФК Војводина / Извор: МН Press

Меч 6. кола.

Дерби меч 6. кола фудбалске Суперлиге Србије одигран је у Новом Саду. Војводина је победила  Партизан са 3:2, а на неколико минута пре краја водили су црно-бели.

У ХУМСКОЈ СУ МУ ПРЕДВИЂАЛИ БЛИСТАВУ КАРИЈЕРУ: Партизанов ђак опет ПРОМЕНИО клуб!

ПАРТИЗАН ОСЛАБЉЕН У НОВОМ САДУ: Natho отишао у Израел

ХУМСКА ОДЗВАЊА: Милошевић се емотивном ПОРУКОМ поздравио са Ивановићем! О овим РЕЧИМА ће се дуго причати

Прво полувреме је било помало И досадно до саме завршнице. Тада је Умар Садик показао зашто је један од најбољих играча у Србији И после сјајне акције у 41. минуту доводи црно-беле у вођство. Ипак, то није било све од узбуђења. Сума је помало безобразно ударио Николу Дринчића и сасвим заслужно добио црвени картон.

Новосађани су брзо на старту другог дела успели да материјализују играча више и већ у 51, минуту преко Милајна Вукадиновића. Иделане прилике да потпуно преокрене резултат. Немања Човић је имао две приликеа, ли нијне погодио.

Казна је стигла после феноменалног гола Шћекића у 69. минуту. Поново је после тога Човић могао да погоди, али ово дефинитвно није био његов дан.

Стратег црно-белих Саво Милошевић је био превише нервозан и сасвим заслужено је добио црвени картон.
Када су сви помислили да ће Партизан славити Новосађани су са два гола за пет минута преокренили и победили.

Прво је Богдан Младеновић изједначио у 89. минуту, а у последњим секундама Аранђел Стојковић је погодио за победу.

Остаће упамћене и две ситуације где су црвено-бели тражили пенал. Причаће се дуго и о оној при резултату 0:0, али и о Бањковој руци када је било 1:2. Ипак, славили су, па ће се брзо заборавити.

На мечу у Новом Саду правду су делили Срђан Јовановић, а погали су му Урош Стојковић и Милан Михајловић

Дешавања из Новог Сада из минута у минут можете пратити овде.

94. минут
Крај! 3:2 за Војводину
93.минут
Војводина побеђује! Аранђел Стојковић је пласирао лопту у доњи угао и уследило је славље домаћих
90 минут
Играће се још три минута
89. минут
ГОЛ! Богдан Младеновић са 20 метара погађа у стативу, а затим лопта завршава у мрежи Партизана
86. минут
Новосађани нападају, али Поповић нема потребе да нешто претерано ради
75. минут
Новосађни узимају лопту Садику, а изнервирани Милошевић скандалозно баца флашицу на судију и потпуно заслужено добија црвени картон
74. минут
Бањак чини се руком брани шут Симића, али Јовановић ништа није показао
73. минут
Немања Човић поптуно сам на седам метара од гола, али небу под облаке одлази лопта
69. минут
Партизан поново води: 1:2. Здјелар је центрирао, а Шћекић са 15 метара главом погађа. Ноншалатна одбрана Лала и то је кажњено

67. минут
Зицер за Асана. Сам је себи створио шансу, али са десет метара пуца право у Симића
65. минут
Садик продире са леве стране убацује повратну, али нико није пратио акцију
64. минут
Човић опет непрецизан. Покушава волејом, али врло лоше
62. минут
Контра Партизана. Асано не успева да упосли Садика и све је пропало
59. минут
Човић са десет метара промашује немогуће. Циљао је рашље, али није погодио
55. минут
Аранђел Стојковић шутира са 25 метара, али преслабо. Поповић нијне имао проблема да ухвати лопту
51. минут
Изједначење. Вукадиновић је прошао са леве стране и резентним ударцем успео да погоди мрежу. Поповић је докачио лопту, али то није помогло

46. минут
Настављена је игра.

КРАЈ ПРВОГ ДЕЛА

43. минут
Сума лактом удара Дринчића. Црвени за играча Партизана, а жути за Новосађана
40. минут
Садикова мајсторија за вођство. Погодио је саме рашље и то после прелепог дриблинга
37. минут
Никола Дринчић са неких 25 метара далеко изнад гола
33.минут
Слободан Урошевић право у голмана са 22-23 метра
30. минут
Човић главом после центаршута Дринчића, али мало поред гола. Тајм-аут због врућине
29. минут
Витас неопрезно стартује на Човића и заслужено добија картон
29. минут
Дринчић пуца из слободњака са више од 30 метара, али директно у Поповића
26. минут
Сума очајно шутира из слободног ударца са 25. Право у живи зид
20. минут
Садик добија жути картон после више него неопрезног старта са леђа на Николу Дринчића
15. минут
Садик компликује на ивици шеснаестерца и остаје без лопте у изгледној ситуацији. Новосађанису у наставку у прилици, али нису успели да припрете у завршници
12. минут
Стевановић центрира, Садик са мање од три метра главом шутира преко гола. Чини се да није скочио у правом моменту.
6. минут
Сума шутира, али је изблокиран и лопта је у корнеру
5.минут
Поповић клиза на лопту и Вукадиновића, скочили су са клупе Војводине, али судија Јовановић показује да се игра настави. Ништа од пенала.