ШЕСТИЦА ЗВЕЗДЕ НА КРОВУ: Црвено-бели декласирали Вождовац

11.02.2023. 14:49
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Рутински и ефектно.

Фудбалери Црвене зведзе савладали су на гостовању екипу Вождовца са 6:0 у оквиру 21. кола националног првенства Србије.

КАНГА И БУКАРИ ЗА ВОЂСТВО ЗВЕЗДЕ: Судија морао да гледа ВАР, преиначио првобитну одлуку (ВИДЕО)

СВАКО ЗНА СВОЈЕ ЗАДАТКЕ: Ивановић спреман за наредни изазов Звезде

Изузетно ефективна игра шампиона државе, тотална доминација Звезде у првом полувремену крунисана је са чак три поготка у мрежи Змајева.

У вођство је екипу Милоша Милојевића довео Катаи са беле тачке. У казненом домаћих оборен је Александар Пешић, а судија је одмах показао казнени ударац и доделио жути картон Матеји Ђорђевићу. Затим је уследила консултација са ВАР собом, те је жути картон поменутом играчу преиначен у црвени.

Прецизан је са пенала био Габонац. Играо се 15. минут када је Канга био изврсан са беле тачке, а само четири минута касније исти играч асистирао је Букарију за 2:0.

Није ту био крај навали Звезде, наиме Катаи је повисио на 3:0 већ у 26. минуту. За мање од пола сата игре на "Крову" Звезда је већ водила са 3:0.

До краја полувремена постигла је још један гол, али је тај погодак Букарија поништен збох офсајда.

Ништа мање убојит српски шампион није био ни у наставку. У стрелце се у 64. минуту уписао и новајлија Аргентинац Алекс Виго. Десни бек је натрчао на одбијену лопту после шута Иванића и постигао првенац у црвено-белом дресу.

Није ту био крај голеади црвено-белих. Катаи је пробио по левој страни, проиграо  Иванића, који је био изблокиран, али је на лопту овај пут налетео Кангва, за великих 5:0 за Звезду.

Коначних 6:0 поставио је Мирко Иванић, који је лукаво савладао резервног голмана Вождовца - Крунића.

Овом победом Звезда је поново отишла на двоцифрену предност у односу на Партизан. Сада црвено-бели имају 57 бодова, 11  више од црно-белих, али и меч више.

Вождовац је остао на 7. позицији, са 34 бода.