ВРАТИЛА СЕ СЕРИЈА А: Милан се коцкао у Салерну, велика победа Сампдорије

04.01.2023. 15:05
FK Sampdorija
ФК Сампдорија / Извор: Профимедиа

Тријумф чете Дејана Станковића.

После нешто мање од два месеца паузе због Светског првенства у Катару настављена је Серија А утакмицама 16 кола. У прве две утакмице гости су се гостили, јер је Милан славио у Салернитани, а Сампдорија у Сасуолу. На оба меча резултат је био 1:2.

ПОСЛЕ ДРАГОВИЋА: Станковић жели СРПСКОГ ГОЛМАНА! Има везу да га доведе и НЕЋЕ ОДУСТАТИ

МИЛОЈЕВИЋ ГА ЖЕЛИ У ТИМУ: Звезда СПРЕМА ПОНУДУ за бисера ЦРНО-БЕЛИХ!

ТЕРЗИЋ НАЈАВИО РЕВОЛУЦИЈУ: Звезда ће имати ДВА ТИМА, одбили смо МИЛИОНЕ за Ераковића и Митровића

Актуелни првак Италије Милан учврстио се на другој позицији тријумфом у Салерну. Чинило се да је питање победника  је већ било решено у првих 15. минута утакмице, алије ипак дошло да драме у финишу сусрета

"Росонери" су дошли до предности у 10 минуту после одличне акције Тоналија и Рафаела Леа. Само пет минута касније у листу стрелаца уписао се и Сандро Тонали. Имао је Милан доста прилика у наставку меча да дође до трећег гола и реши две дилеме, али је на голу гостију блистао дебитант, искусни Мексиканац Очоа.

Салернитана је стигла до гола који је пружио наду у 83. после центаршута Кулибалија који је у погодак претворио Федеримо Бонацоли, међутим више од тога тим из Салерна није могао

Самдорија је на гостовању код Сасуола дошла до златна вредна бода и тек друге победе у сезони.

Екипа српског тренера Дејана Станковића стигла је до вођства у 25. минуту када је погодио Маноло Габијадини . Три минута касније,  Томазо Ауђели је са око 20 метара сјајним ударцем савладао Консиљија.

Заиграо је Сасуоло много боље у другом полувремену, па је резултат тога био и погодак Доменика Берардија са пенала у 64. минуту. Ипак, изабраници Дејана Станковића издржали су до краја меча и освојили свој девети бод у актуелној сезони, чиме су прескочили Кремонезе и нашли се на 18. позицији Серије А.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Погледајте како изгледа британска атлетичарка Дина Ашер Смит.