ВУЛКАН: Јојић голом помогао вечитом ривалу, познато шта треба Звезди за ЕВРОПСКО ПРОЛЕЋЕ

02.11.2017. 23:16
Fudbaleri Crvene zvezde
Фудбалери Црвене звезде / Извор: Реутерс

Немачки тим добио за црвено-беле.

Фудбалери Келна забележили су другу победу у сезони, прву после тријумфа у Купу Немачке. „Јарчеви“ су у четвртом колу Х групе Лиге Европе савладали БАТЕ Борисов са 5:2 (1:2) после преокрета и голеаде.

У ЛОНДОНУ МУК: Савић се после 40 година вратио у Енглеску и погодио пречку (ВИДЕО)

ДЕЛИЈЕ ЦАРУЈУ У ЛОНДОНУ: Навијачи Звезде са „Емирејтса“ послали МОЋНУ ПОРУКУ и направили кореографију за памћење (ФОТО)

Екипа Петера Штегера вратила се у игру за једну од прве две позиције која обезбеђује европско пролеће, пошто је успела да преокрене и са четири гола у другом полувремену обрадовали навијаче. Последњи гол за домаћина постигао је некадашњи везиста Партизана Милош Јојић лепим ударцем главом у 90. минуту.

Белоруском шампиону није помогао ни погодак репрезентативца Србије Немање Милуновића у 31. минуту.

Победа Келна иде на руку и фудбалерима Црвене звезде који после ремија са Арсеналом у Лондону имају велику шансу да се домогну друге позциије која гарантује учешће у шеснаестини финала Лиге Европе.

После четврте рунде, српски тим је на другом месту Х групе са пет бодова, док БАТЕ Борисов има четири, а Келн три бода.

Јасном рачуницом долазимо до закључка да је Звезди за останак у Европи довољан бод у Белорусији против БАТЕ Борисова и тријумф над Келном у Београду у последњем колу. Наравно, у зависности од других резултата, екипи Владана Милојевића можда ће бити довољно и мање од четири бода за највећи успех на евросцени од 1992. године.