ЗАТО НИЈЕ СТАЛНО НА ТЕРЕНУ: Партизану боље иде, када нема Суме од старта меча (ФОТО)

10.12.2017. 19:50
Србија Данас/Мондо
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: Профимедиа

Тако каже статистика.

Најскупљи играч у историји Партизана и Суперлиге Сејдуба Сума (26) одиграо је још један лош меча у дресу црно-белих. Офанзивног везисте није било нигде на терену у поразу клуба из Хумске од Напретка (2:1) у 21. колу Суперлиге Србије.

Није улазио у шансе, а исто тако није упошљавао саиграче. А због тога је и доведен. Самим тим, велико је питање да ли ће га Мирослав Ђукић уврстити у прву поставу у среду (18), када је на програму Вечити дерби.

Када бих погледао статистику, стартег црно-белих сигурно би се одлучио да Сума буде на клупи. Наиме, у његових 10 забележених стартова Партизан је славио само пет пута, три пута је било нерешено (Црвена звезда, Чукарички и Спартак), док су и оба суперлигашка пораза црно-белих (Вождовац и Напредак) забележена уз његов наступ 90 минута.

Кад је реч о тих пет победа Партизана, у две је Сума изашао веома рано после чега су црно-бели направили резултат. То је било против Земуна (3:1) када је игру напустио у 57. минуту, односно против Борца у Чачку (2:1) када је изашао на полувремену при резултату 0:0, а касније су црно-бели славили.

Sejduba Suma
Сејдуба Сума / Извор: МН Press

И у Европи се Партизану лоше пише када је Сума од старта меча на терен. Црно-бели су поражени у оба меча групне фазе против Динама из Кијева, а три пута је било нерешено (Видеотон, Скендербег и Олимпијакос), а учествовао је голом у победи над Мађарима у реваншу против Видеотона (4:0).

Кад се све сабере, шест победа, шест ремија и четири пораза.

Најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.