ЗЕМУНЦИ АРХИВИРАНИ: Партизанов тинејџер ОДУШЕВИО на генералној проби (ВИДЕО)

22.05.2020. 12:56
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: Србија Данас

Црно-бели у Суперлиги стартују 29. маја против Младости из Лучана.

Фудбалери Партизана савладали су Земун са 2:1 (2:0) у генералној проби за наставак Суперлиге. Стратег црно-белих Саво Милошевић (који је иначе судио у првом полувремену, а у другом је пиштаљка бити у рукама тренера Земуна Милана Ристића) искористи је овај меч да испроба све играче које тренунто има на располагању.

ГЕНЕРАЛКА ПРЕД СТАРТ СУПЕРЛИГЕ: Саво Милошевић са ЈЕДНИМ новајлијом напада градског ривала

ГРОМ ИЗ ВЕДРА НЕБА: Саша Илић постаје тренер, али не у Партизану! Гробари у ШОКУ!

СРПСКИ МИЛАН: Тројица Тумбиних УЗДАНИЦА предводе нови шампионски тим

Кренули су Земунци офанзивно и први дошли до шансе већ у 7. минуту преко Матеје Њемцуловића. Умар Садик је у 15. миниту имао изледну прилику када је примио лопту у казненом простору и шутирао у добро постављеног Милоша Крунића.

Црно-бели су повели 19. минуту када је Денис Стојковић избацио Лазара Павловића на левој страни, Партизанова велика нада је дошла до петерца, а онда сјајно послужио усамљеног Умара Садика којем није било тешко да постигне водећи гол.

Може се рећи да је победник решен три минута касније када је Лазар Марковић прелепо оставио лопту свом имењаку Павловићу, који је резантним шутем дуплирао предност. Тако је млади фудбалер (18) показао да је велика каријера пред њим.

Опет су земунци упутили први ударац у полувремену, али шут Филипа Аврића је завршио преко гола. Ређале су се шансе Партизана. Прво су Ивановић и Зделар пропустили прилику да обезбеде победу у 59. минуту, а ни Матић није ударац главом (64.) није успео да донесе нови погодак.

Како то обично бива, уследила је казна. Коначних 2:1 за Партизан поставио је Вељко Кузмановић у 76. минуту.

За крај и шанса млади Никола Штулић је одлично шутирао, али голамн Крунић је успео да закачи лопту која је погодила пречку. Одмах после тога тренер Земунаца је одсвирао крај.

Партизан - Земун 2:1 (2:0)

Стрелци: Умар Садик 19, Лазар Павловић 22. - Вељко Кузмановић 76.

Партизан: В. Стојковић, Милетић, Остојић, С. Павловић, Брежанчић, Л. Павловић, Natho, Марковић, Д. Стојковић, Стевановић, Садик (од 46. Н. Стевановић, Смиљанић, Вујачић, Витас, Урошевић, Здјелар, Шћекић, Лакчевић, Ивановић, Асано, Матић (од 81. Штулић))

Земун: Крунић, Стокић, Ђаловић, Кисо, Павловић, Ристовић, Васиљевић, Мијаиловић, Крижан, Аврић, Њамцуловић

Сезону у Суперлиги црно-бели ће наставити 30. маја, када ће у 27. колу дочекати лучанску Младост.