ЗЛАТНИ БОДОВИ ЗА СРПСКИ ФУДБАЛ: Ракета Човића за тријумф Војводине у Литванији

22.07.2021. 19:21
Nemanja Čović
Немања Човић / Извор: МН Press

Славље Новосађана.

Фудбалери Војводине имају сјајан резултат после првог меча другог кола квалификација за Лигу конференција.

СРБИН УСЛОВЉЕН: Продужи уговор или одлазиш из клуба

ОХИ СТИЖЕ ТЕК У ЈАНУАРУ: Норвежанин стартер за Молде у квалификацијама за Лигу конференција

ФРАНЦУЗИ ЈАВЉАЈУ: Роналда само потпис дели од ПСЖ-а!

Одлично је Партизан стартовао у Суперлиги, а навијачи се надају да ће црно-бели исто учинити и на старту такмичења у Лиги Конференције, где вечерас (21.00) дочекују словачки ДАЦ. Квота на кеца је 1,62. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Партизан - ДАЦ.

Новосађани су славили у Литванији против Паневежиса резултатом 1:0 (0:0) голом Немање Човића у 70. минуту.

Капитен “лала” је одлично реаговао после асистенције Топића и из мртвог угла десном ногом послао “ракету” у мрежу домаћина. Погодак је прославио на занимљив начин, одглумивши испијање кафе.

Тим Славољуба Ђорђевића је стрпљиво чекао шансу и дочекао је средином другог полувремена. Могао је Човић, додуше, да доведе српски тим у вођство и у финишу првог полувремена, али је његов ударац главом зауставио голман Голас.

Испоставило се да је то само била увертира за златни гол гостујућег тима, који је током целе утакмице контролисао игру и није дозволио домаћину да се превише размахне.

Најближи голу Паневежис је био у 32. минуту када је Дантас погодио стативу из слободног ударца. У другом делу најактивнији код домаћина је био Еливелто, али је мрежа Николе Симића остала нетакнута. Капнидис је покушао два пута у два минута од 79. до 81, али није успео да матира чувара мреже Новосађана.

Реванш је у Новом Саду за седам дана, а победник овог двомеча играће у трећој рунди квалификација против аустријског ЛАСК-а.

ПАНЕВЕЖИС – ВОЈВОДИНА 0:1 (0:0)

Стадион: Аукстаитијос.

Стрелац: Човић у 70. минуту.

Судија: Алан Дурије (Луксембург).

Паневежис: Голас - Рафаел Флоро, Биси, Јанушевски, Переира - Елиошијус, Козоронис - Сарпонг, Дантас, Јанаускас – Елиас.

Војводина: Н. Симић - Цуцин, Стевановић, Ковачевић, Деветак - Топић, Максимовић (од 62. Буснић) – В. Симић, Човић, Новевски (46. Бастајић) – Мркаић (од 62. Зукић).

Погледајте како изгледа Кели, ћерка возача формуле 1 Нелсона Пикеа.