ДА ЛИ ЈЕ ОВО ЗВЕЗДИНА ШАНСА? Сити показао силу у Премијер лиги, али и слабост (ВИДЕО)

02.09.2023. 18:02
FK Mančester siti
ФК Манчестер сити / Извор: Реутерс

Грађани славили, али...

Фудбалери Манчестер ситија савладали су Фулам (5:1) на свом терену у оквиру четвртог кола Премијер лиге.

СТИЖЕ РАСПУЦАНИ ШЕРИФ: После штопера, Звезда нашла и шпица за Лигу шампиона (ВИДЕО)

МИТРОВИЋ ПРЕЗАДОВОЉАН ПОСЛЕ ХЕТ-ТРИКА: Само да је гол и тада сам најсрећнији човек на свету

Ривал Црвене звезде у оквиру групне фазе Лиге шампиона је оправдао улогу фаворита и остао беспрекоран у шампионату.

Грађани су до предности стигли у 31. минуту. Ерлинг Халанд је одлично послужио Алвареза коме није било тешко да погоди празну мрежу.

Само два минута касније видели смо да Сити има својих слабости, где би Звезда могла да тражи своју шансу. Лоше је одреаговала одбрана домаћих после корнера . Хименез је шутирао на првој стативи, Едерсон је одбранио, али само до Тима Рима који је поравнао резултат.

Ипак, Сити је на одмор отишао са вођством, Аке је главом преварио Лена. Асистент је био Фоден.

У наставку су Грађани били још убедљивији. Стрелац гола за госте, Тим Рим је покварио утисак реакцијом у 58. минуту када је промашио лопту и тако омогућио Халанду да изађе сам испред Лена, а Норвежанин је тај поклон искористио.

Ерлинг је до краја меча постигао још два гола, прво је погодио са пенала, да би био стрелац и у судијској надокнади.

Од осталих мечева, Челси је поново разочарао своје навијаче пошто је поражен на свом терену од Нотингем Фореста (0:1), Еланга је био једини стрелац.

За разлику од Плаваца, Тотенхем је славио на гостовању Барнлију (5:1), а бриљирао је Сон Хјунг Мин са три гола.