АРГЕНТИНЦИ СЛАВЕ МАРТИНЕЗА: Џаба велики повратак Холанђана, Гаучоси на мегдан Хрватској

09.12.2022. 22:55
Emilijano Martinez
Емилијано Мартинез / Извор: Реутерс

Још једном пенали решили.

Фудбалери Аргентине пласирали су се у полуфинале Светског првенства у Катару, после тријумфа над Холандијом после бољег извођења пенала, у регуларном делу је било 2:2, није било промене у продужетку и у борби за финале играће са Хрватском.

Перишићев син пришао Нејмару после меча, а видите шта је Бразилац урадио! Уследио ПОТОК СУЗА (ВИДЕО)

ХРВАТИ СУ МИЉЕНИЦИ СРЕЋЕ: Ливаковић поново ХЕРОЈ Коцкастих, Бразил иде кући

ХЕРОЈ ХРВАТСКЕ ВАН СЕБЕ: Немам речи, избацили смо најбољи тим на турниру

Велику драму смо видели у другој утакмици данашњег програма, Аргентинци су били пред пласманом у полуфинале пред последњи судијски звиждук, али се Холанђани нису дали.

До предности су Аргентинци стигли у 35. минуту, све је одрадио Меси, сјајно подвалио лопту у простор за Молину који је шпиц ударцем преварио Ноперта.

У наставку су Јужноамериканци дуплирали вођство у 73. минуту. Акуња је оборен у шеснаестерцу после дуела са Дамфрисом. Лионел Меси је био сигуран извођач. Лале су након тога кренуле офанзивније и то им се исплатило десет минута касније. Резервиста Вејхорст је погодио главом само пет минута пошто је ушао у игру и тада следи права драма.

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО, ЧЕТВРТФИНАЛЕ

ХОЛАНДИЈА – АРГЕНТИНА 2:2, 3:4 после пенала

Veghorst 83, 90 11 - Молина 35, Меси 73

Стадион: Лусаил

Судија: Матеу Лаоз (Шпанија)

ХОЛАНДИЈА (3-4-3): Ноперт – Тимбер, Ван Дајк, Аке – Дамфрис, Де Рон (од 46. Копмајнерс), Де Јонг, Блинд (од 65. Л. Де Јонг) – Бергвајн (од 46. Berghujs), Гакпо (од 113. Ланг), Депај (од 78. Veghorst).

АРГЕНТИНА (5-3-2): Е. Мартинез – Молина (од 106. Монтијел), Ромеро (од 78. Пецела), Отаменди, Ли. Мартинез (од 111. Ди Марија), Акуња (од 78. Таљафико) – Де Пол (од 66. Паредес), Е. Фернандез, Мекалистер – Меси, Алварез (од 82. Ла. Мартинез).

Главни судија Матео Лахоз је продужио меч десет минута, а Холанђанима је био потребан 11. да би изједначили. Слободан ударац на 20 метара од гола, Копмајнерс је узео лопту и уместо да шутира из релативно мале удаљености он се одлучује за пас по земљи поред живог зида и то је била брилијантна одлука, лопта је стигла до Вејхорста, а овај је одлично шпиц ударцем преварио Мартинеза за 2:2 и нови продужетак на Светском првенству.

У додатних 30 минута Аргентинци су били конкретнији, имали више шутева, притискали, тражили тај погодак који би им донео ново, а најбољу шансу је имао Енцо Фернандез у 121. минуту, али је његов ударац са 25 метара погодио стативу и још једном су одлучили пенали.

Ван Дајк и Бергуис су промашили прва два пенала, Меси и Паредес у били сигурни и ту су већ после две серије Аргентинци били у великој предности. Енцо Фернандес је био следећи који је промашио пенал и то у четвртој серији и тако дао какву такву наду Холанђанима. Лаутаро Мартинез није поновио грешку свог саиграча и мирно је погодио за пласман у полуфинале.

НЕ ПРОПУСТИТЕ! Све вести о Мундијалу у Катару прочитајте ОВДЕ.