Бламажа против Саудијаца: Аргентинцима се ОВО није десило 92 године!

Танјуг
Fudbalska reprezentacija Argentine
Фудбалска репрезентација Аргентине / Извор: Профимедиа

Пропустили да оборе рекорд Италије.Фудбалска репрезентација Аргентине

Фудбалска репрезентација Аргентине поразом од Саудијске Арабије (2:1) на Светском првенству у Катару пропустила је да изједначи рекорд Италије по непобедивости на узастопним мечевима.

МУНДИЈАЛ, 3. ДАН: Саудијска Арабија направила прву сензацију на Мондијалу, Аргентина се распала у другом полувремену (УЖИВО)

БРИТАНАЦ ПРЕМИНУО НА МУНДИЈАЛУ: Тужна вест из Катара која је све потресла

ПРОЦУРИО САСТАВ БРАЗИЛА ЗА СРБИЈУ: Селектор Тите променио формацију

Јужноамеричка селекција је на полувремену водила 1:0, али су фудбалери Саудијске Арабије направили преокрет и заслужено су стигли до победе.

Италијани су рекордери, пошто имају 37 узастопних мечева без пораза. Они су до овог рекорда стигли прошле године тријумфом над Литванијом у последњем колу квалификација за СП у Катару. "Азури" су потом изгубили од Северне Македоније (1:0) у полуфиналу баража за пласман на Мундијал и прекинули су низ без пораза.

Аргентина је до данашњег меча са Саудијском Арабијом одиграла 36 узастопних утакмица без пораза, а "гаучоси" су последњи меч изгубили од Бразила (2:0) у јулу 2019. године.

Светски медији наводе да је Аргентина први пут од 1930. године изгубила меч на Мундијалима, а да је на полувремену имала вођство. Аргентина је у финалу СП 1930. водила 2:1 после првог полувремена против Уругваја, а на крају је поражена резултатом 4:2.

НЕ ПРОПУСТИТЕ! Све вести о Мундијалу у Катару прочитајте ОВДЕ.