БРАЗИЛ ЈЕ БОЉИ: Уплашена Србија УБЕДЉИВО поражена на старту Мундијала

24.11.2022. 19:02 17:13
Vanja Milinković Savić
Вања Милинковић Савић / Извор: Реутерс

Меч првог кола.

Фудбалска репрезентација Србије изгубила је у првом колу Мундијала у Катару од Бразила. Селекција из Јужне Америке је славила са 2:0, али могли су и убелђивије да славе против уплашене Србије која је само мислила на свој гол и чини се да је било превише респекта према Нејмару и друштву или су очекивања превелика, па је зато и рачорање огромно.

ДЕЈАН НЕДИЋ РЕКАО "НЕ" Ученици ће моћи да гледају Србију на Мундијалу, ево шта је урадио (ВИДЕО)

АРНО ГУЈОН И 2500 СРБА БОДРЕ ОРЛОВЕ: Француз свим срцем уз Пиксија и момке (ВИДЕО)

КАКО СУ СЕ "ПЕГЛАЛЕ" ПОЛИТИЧКЕ СТВАРИ: Погледајте ситуације због којих је уведен ВАР (ВИДЕО

Прво полувреме је донело врло слаб фудбал. Србија је тактички добро играла. Стајали су Стојковићеви изабраници сјајно на терену, али што се тиче напада нимало није био угрожен гол Бразилаца. Вања Милинковић Савић је био на нивоу, али није ни он имао много озбиљних ситуација. Страхиња Павловиће је добио жути картон на самом почетку, а види се да је доста несигуран. Као да је мало уплашен од самог такмичења и значаја утакмице.

БРАЗИЛ - СРБИЈА 2:0 (0:0)

Стрелац: Ришарлисон 62, 73.

Судија: Алиреза Фагани (Иран)

Стадион: "Лусаил" (Доха)

БРАЗИЛ: Алисон - Данило, Маркињош, Тијаго Силва, Алекс Сандро - Каземиро, Пакета (од 75. Фред) - Рафиња (од 87. Мартинели), Нејмар (од 79. Антони), Винисијус (од 75. Родриго) - Ришарлисон (од 79. Жезус).

СРБИЈА: В. Милинковић-Савић - Младеновић (од 65. Влаховић), Павловић, Вељковић, Миленковић, Живковић (од 57. Радоњић) - Гудељ (од 57. Илић), Лукић (од 65. Лазовић) - С. Милинковић-Савић, Тадић - Митровић (од 84. Максимовић).

Кренуло је у другом полувремено лоше за Србију. Грешке су се низале, али некако су изабраници Драган Стојковића успели да врате контролу у одбрани, али само за кратко. Онда је у 62. минуту Ришарлисон затресао мрежу Вање Милинковића Савића и тада су "кола кренула низбрдо". Када је Србија коначно мало опет пошла у напад Ришарлисон је још једном погодио мрежу Србије. Овога пута на предиван начин из окрета повећао је предност на 2:0 у 73. минуту и ту су "потоноле лађе" за уплашене Србе који су били само бледа слика тима који је изборио визу за Катар.

Могло је бити и убедљивије, али најбољи у српском тиму Вања Милинковић Савић је бранио све што се могло, а и оквир гола је био српски савезник.

У оквиру ове групе Г, раније током дана Швајцарска је савладала Камерун 1:0.

КРАЈ

90. минут
Играће се још седам минута.
85. минут
Пребацује се тежиште игре на половину Бразила. Корнер за Србију.
83. минут
Фред је пуштен сам да пуца, али ВМС успева да избаци лопту у корнер.
81. минут
Сада и срећа уз Србију. Каземиро је погодио пречку.
80. минут
Сада је већ свима јасно да ће Бразил скоро сигурно однети три бода.
73. минут
2:0! Ришарлисон погађа феноменално из окрета и сада су врло мале шансе да се Србија резултатски врати у меч.
70. минут
Коначно је Србија имала прилику. Велика је гужва била после корнера и то је подстрек да се може очекивати више у наставку.
69. минут
Нови корнер за Србију. Пробао је Павловић главом, али није било опасности по Бразилце.
67. минут
Велика шанса за Бразил. Миленковић је уклизао Нејмару, али затим је винисијус био у још бољој ситуацији, али се оклизнуо.
64. минут
Каземиро лактом удара Тадића, али судија је то "превидео". Због приговора жути картона за Сашу Лукића. Он излази уместо њега је на терену Дарко Лазовић, а Младеновића мења Душан Влаховић.
62. минут
1:0!!! Бразил је крунисао бољу игру и после одбитка Вање Милинковић Савића Ришарлисон је рутиснки спровео у мрежу.
60. минут
Сјајан ударац Алекс Сандра, али лопта је погодила стативу и потом од леђа голмана Србије није се одбила где су Бразилци желели.
58. минут
Први корнер за Србију. Није било много пасно по гол Бразила.
57. минут
Двострука измена код Србије. Уместо Немање Гудеља и Андрије Живковића ушли су Иван Илић и Немања Радоњић.
55. минут
Нејмар је имао одличну прилику, али је пуцао мало проед стативе.
51. минут
Србија је боксерски речено у нокдауну. Једноставно гол "виси" у ваздуху.
50. минут
Слободан ударац за Бразилце са неких 19 метара искоса са леве стране. Ударац Нејмара је живи зид избацио у корнер.
46. минут
Нема промена у саставима. Кренуло је и већ у 30 секунди огромна шанса за Бразил. Велика грешка Немање Гудеља, али није кажњена. Вања још једном одлично реаговао и одбранио зицер Рафињи.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45. минут
Пробали су Сергеј и Тадић и није прошло. Играће се још минут.
41. минут
Велика грешка Миленковића, али Винисијус се није добро снашао.
37. минут
Коначно мало озбиљнија акције Србије, али Живковић је морао много боље да центрира.

34. минут
Велика шанса за Бразил. Рафиња из више него изгледне позиције очајно шутнуо и лако је ухватио Вања.
30. минут
Милош Вељковић отклања опасност и главом избацује лопту у корнер. Одмах и други (четврти укупно).
27. минут
Бразилци су запретили, али Вања Милинковић је стигао први до лопте и отклоњена је опасност.
25. минут
Добра контра Србије, али није баш најбоље центрарао Тадић и пропала је прилика.
21. минут
Каземиро је успео да изведе шут у оквир гола, али лако је то било за млађег од браће Милинковић Савић.
20. минут
Нејмар је пуцао из даљине, али изблокиран је шут.

13. минур
Нејмар је пуцао из корнера, али је Вања избацио. Нови ударац из угла. Сада је хвата ВМС.