ФРАНЦУЗИ ВИШЕ НЕ БРИНУ: Мбапе СРУШИО храбре Данце!

26.11.2022. 19:08
Kilijan Mbape
Килијан Мбапе / Извор: Профимедиа

Две везане победе...

Репрезентација Француске више не мора да брине. Актуелни првак света је у изузетно занимљивом мечу другог кола групе Д савладала Данску са 2:1 на Светском првенству у Катару, и тако обезбедио осмину финала такмичења.

ФИФА покренула поступак против фудбалске репрезентације Србије

НЕЋЕ ВАЉДА И ОН ДА СЕ ИЖИВЉАВА НА ПАВЛОВИЋУ: Познат судија за меч са Камеруном, већ смо га гледали! Била је то лака победа

ИГРАЧ КОГ СЕ СВЕТ ПЛАШИО: Седео на пречки, дриблао, па упропастио ИСТОРИЈСКУ ПРИЛИКУ! Уследиле ОТМИЦЕ, КОКАИНСКЕ НОЋИ и сусрет са Ескобаром! (ВИДЕО ФОТО)

ФРАНЦУСКА - ДАНСКА 2:1 (0:0)

Стрелци: Мбапе 61, 86 - Кристенсен 68

Стадион: 974.

Судија: Шимон Марчињак (Пољска).

Жути картони: Кристенсен, Корнелијус (Данска), Кунде (Француска)

Први ударац на мечу упутили су Французи. Дембеле је центрирао са десне стране право на главу Рабиоу, а Шмајхел парадом зауставио његов покушај.

Девет минута касније Мбапе је први пут пробио по левом боку, упослио Кундеа на другој страни, Шмајхел је већ био савладан, али је лопту на путу ка голу избацио Кристенсен.

У наредних 10 минута још три прилике. Прва за Данце у 33. минуту када је поред гола шутирао нападач Корнелију, а онда две за Французе преко Жируа и Мбапеа, обојица су шутирали преко гола Шмајхела.

У другом полувремену видели смо сјајну игру и оно што је фалило у првом - голове.

Прво је у 56. минуту Мбапе убацио у "турбо" брзину, окренуо штопера Андерсена и стуштио се ка голу Љориса, али је био непрцизан.

Четири минута касније промашио је и Гризман, али минут касније спаса за Данце није било. Сјајно су по левој страни комбиновали Ернандез и Мбапе, после дуплог паса сјајни нападач имао је простора да упути ударац, то је учинио сјајно и довео свој тим до вођства.

Примљен погодак као да је тргао Данце који до тада нису показали своје право лице на Мундијалу.

Кренули су са нападима изабраници селектора Хјулманда. Стигли до коренера у 68. минуту. Ериксен је упутио добар центаршут из угла, најбољи у скоку Француза био је штопер Андерсен, закачио лопту, а она је стигла до Андреаса Кристенсена коме није било тешко да из непосредне близине матира немоћног Љориса за 1:1.

Само пет минута касније могли су "фуриозни" Данци до поптуног преокрета. Линдстрем се нашао у сјајној прилици после акције по десној страни, али је Љорис зауставио његов ударац.

Није Француској требало пуно да поново крене са нападима. Везали су "триколори" неколико корнера око 80.минута, а одличне прилике после њих имали су Чуамени и Рабио.

Могла су и Данци до другог поготка. Резервиста Брајтвајт погодио је стативу после сјајног контранапада по десној страни.

Мбапе је он искористио сјајан центаршут Гризмана и у 86. минуту донео велики тријумф свом тиму, самим тим и пласман у осмину финала Мундијала.

Данци ће своју прилику за пролазак групе тражити у последњем колу групне фазе у директном окршају са Аустралијом.