МАРОКО ЈЕ НЕУНИШТИВ: Пао и Португал! Бајка се наставља у полуфиналу

10.12.2022. 17:57
Fudbalska reprezentacija Portugala
Фудбалска репрезентација Португала / Извор: Профимедиа

Светска сензација...

Фудбалска репрезентација Марока наставила је да живи своју бајку, и сада је апсурдно причати о срећи. Они су се пласирали у полуфинале Светског првенства у Катару, након победе над селекцијом Португала резултом 1:0.

”ПСИХИЧКИ САМ УНИШТЕН”: Нејмар се огласио након елиминације са Мундијала!

У ЈЕКУ МУНДИЈАЛА: Модрић проговорио о ПЕНЗИЈИ!

ИНФАНТИНО СЕ ОГЛАСИО ПОВОДОМ ТРАГЕДИЈЕ: "Са неверицом и огромном тугом обавештен сам о смрти Гранта Вала"

У првом полувремену је најбољу праву прилику Португал имао у петом минуту, када је Боно зауставио покушај Феликса из добре позиције. Феликс је шутирао и у 31. минуту, циљао је спољном, а у одсудном моменту га је изблокирао га Ел Јамик и од свега се десио само корнер.

Након тога ровоска борба на средини терена, Бруно и Бернардо Силва нису проналазили права решења поред агресивних играча Марока, а афрички тим је запретио у 35. минуту, када је Амалах тукао, а Кошта одбранио.

И онда 42. минут. Унахи је одузео лопту Португалцима и покренуо акцију, проиграо Атијат Алаха, овај центрирао са леве стране, голман Кошта направио велики кикс и "запливао" у празно, а Ел Несири је искористио поклон и главом сместио лопту у мрежу, за 1:0.

Само три минута касније је Португал могао до изједначења. Ефектно је гађао Бруно, а савезник Марока је била пречка.

Није то било све. У последњим тренуцима је лако могло да буде 2:0.

Виђена је феноменална транзиција Мароканаца, за уџбенике. Унахи је на левој страни видео Атиат Алаха који се убацивао. Везиста Анжеа га је проиграо и оставио у доброј прилици за шут, али је овај то лоше урадио.

Друго полувреме почело је великом шансом Марока. Центрирао је Зијеш из слободног ударца у 50. минуту, оштра лопта је прелетела двојицу мароканских штопера и Кошта је некако успео да одбрани. Да су Саис или Ел Јамик успели да је закаче, Кошти не би било спаса.

Само минут касније на терен је ушао Кристијано Роналдо и од тог момента је почела права опсада гола Марока.

Ређале су се ситуације пред Боноом, али Португал до 75. минута није успео да га савлада. Рамош је пропустио изгледну шансу, потом је Бруно гађао са 16 метара и био непрецизан за неколико центиметара, у неколико наврата је био опасно после прекида, али без резутата.

У међувремену се повредио Саис, па је Мароко остао без тројице стандардних дефанзиваца, пошто Мазрауи и Агерд нису могли ни да почну меч.

Наставио је Португал да атакује, селектор Сантош је у финишу играо са само двојицом дефанзиваца и осморицом офанзиваца, притискао је са свих страна, али је храбри Мароко издржао. Феликс је био најближи голу у 83. минуту. Сјајно је шутирао, а Боно још боље одбранио и врховима прстију извукао лопту испод саме пречке.

Тукао је и Роналдо из пуног трка у 91. минуту, али је поново непремостива препрека био блистави голман Севиље Боно.

Валид Кедира је у 93. минуту добио други жути картон, па је Мароко утакмицу завршио са десеторицом на терену. Абуклал је у 96. минуту имао један на један са Коштом у контри, али је био неозбиљан и погодио је португалског чувара мреже.

На крају је афрички састав издржао и остварио невероватан успех.

Мароко ће се за финале борити са бољим и дуела између Енглеске и Француске.

НЕ ПРОПУСТИТЕ! Све вести о Мундијалу у Катару прочитајте ОВДЕ

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Погледајте како изгледа Софија Томала, бивша девојка Лориса Каријуса