ТРИЛЕР У ГРУПИ Ц: Аргентинци први, Мексиканци били на корак од осмине финала, али Пољска иде даље

30.11.2022. 22:00
Meksiko
Мексико / Извор: Реутерс

Велика драма.

Фудбалери Аргентине и Пољске обезбедили су пласман у осмину финала Светског првенства у Катару у правој драми у последњем колу групе Ц.

Пољска је прошла даље упркос поразу од Аргентине (2:0). Мексико је савладао Саудијску Арабију 2:1, али авај...

ЗБОГ ЊЕГА ЈЕ АЦА ПОДИВЉАО У ПРЕНОСУ: Сада се поново огласио, Хрват изјавом још једном РАЗБЕСНЕО све Србе (ВИДЕО)

ГОРИ ОД БРИХА ТЕШКО ДА МОЖЕ БИТИ: Познато ко суди Србији и Швајцарској! Већ смо га гледали

"ИСПЛИВАЛА ПРИВАТНА ПРЕПИСКА ПИКСИЈЕВОГ ЈАПАНЦА: Открио оно што НИКО НЕ ЗНА о дешавањима у свлачионици" - Ево како је лако преварити народ

Велика драма виђена је у вечерашњим дуелима.

Мексиканци су имали три бода мање и за четири гола слабију гол разлику од Пољске, али су на крају захваљујући себи, али и Аргентинцима успели да се пласирају у нокаут фазу.

У првом полувремену није било голова ни на мечу Мексико - Саудијска Арабија, а ни у дуелу Аргентине и Пољске. треба истаћи да је Лионел Меси промашио једанаестерац у 39. минуту, изврсно је интервенисао Шчесни.

У наставку је почело ватрено. Прво је Мекалистер довео Гаучосе у вођство, да би недуго затим и Мексиканци голом Мартина дошли до предности.

Тим Тате Мартина у тим тренуцима као да је "осетио" крв и кренуо је још офанзивније. Играо се 52. минут када је Чавез постигао и други гол и Мексиканцима је још гол био потребан за егал са Пољацима.

А тај гол постигли су Аргентинци, стрелац је био Алварез и тако се дошло у ситуацију да обе екипе имају исти број бодова, исти број постигнутих и датих голова, а у међусобном дуелу било је 0:0. Правила налажу да тада на сангу ступа фер плеј! А мање картона имали су Пољаци. Ипак, нападали су Мексиканци, али из једне контре у 95. минуту Ал Давсари је погодио. Остало је нешто више од два минута, Мексику је и даље био потребан један погодак, али до њега нису дошли и даље је прошла Пољска.

Тако ће Аргентина у борби за осам најбољих играти против Аустралије, док ће Пољска на Француску.

НЕ ПРОПУСТИТЕ! Све вести о Мундијалу у Катару прочитајте ОВДЕ.