МУНДИЈАЛ, 7. ДАН: Меси и Фернандез срушили Мексико!

26.11.2022. 10:24
Svetsko prvenstvo Katar 7. dan
Светско првенство Катар 7. дан / Извор: Профимедиа

Француска против Данске оверава пласман у осмину финала, Аргентина мора да се вади против Мексика.

Светско првенство у Катару ушло је у осми дан такмичења, а данас су на програму четири утакмице, по две из Групе Ц и Д.

КАМЕРУНСКИ МЕДИЈИ ШИРЕ ОПТИМИЗАМ: Показаћемо Србији и кладионицама

ИМАО ЈЕ ШЕСТ ПРСТИЈУ НА НОЗИ, БРАЗИЛУ ЈЕ ДАО ЧЕТИРИ ГОЛА И ПОСТАО ХЕРОЈ НАЦИЈЕ: А онда је у само једном дану постао издајник (ФОТО)

НЕЈМАРА БРАЗИЛ НЕЗАСЛУЖУЈЕ: Сви су БЕСНИ због његове изјаве

Од 11 часова Аустралија игра са Тунисом, Пољска од 14 часова чека дуел са најпријатнијим изненађењем првог кола Саудијском Арабијом, док од 17 часова Француска игра против Данске. Вечерњи термин од 20 часова резеревисан је за дуел Аргентине и Мексика.

Аустралијанци ће против Туниса покушати да дођу до прве победе у Катару и тако сачувају шансе за пролаз у осмину финала, док ће у истој групи Французи против Данаца имати прилику да овере пласман у наставак такмичења. Аргентинцма је утакмица против Мексика бит иили не бити, док ће Саудијска Арабија пробати да и против Пољске приреди још једно изненађење.

21:54 - Крај! Аргентина је пребродила кризу...савладали су Мексико резултатом 2:0.

21:47 - ГООЛ! Messi је послао лопту у шеснаестерац, а до ње је стигао Ензо Фернандез и забио под пречку! Одличан гол - резултат је 2:0.

21:23 - ГОООЛ!! Ди Мариа је додао лопту коју је Меси и са руба шестнаестерца упутио одличан ударац. Његов покушај је ушао у доњи десни кут. Резултат је 1:0 за Аргентину!

20:56 - Након нешто више од 45 минута игре, резултат на мечу Аргентина - Мексико је 0:0!

19:05 - Француска је завршила посао што се тиче групне фазе! За то је најзаслужнији поново Мбапе који је у 82. минуту савладао голмана Данаца за 2:1.

18:26 - ГОООЛ!!! Лопту из корнера је покупио Андерсен и пребацио главом а Андреас Кристенсен ју је лагано закуцао у мрежу за 1:1.

18:20 - ГОООЛ!!! Француска води! Mbappe је у шеснаестерцу примио лопту коју је послао Тео Ернандез те је смирено закуцао лопту у мрежу. Резултат је сада 1:0 за ”Петлове”.

17:50 - Крај првог полувремена на утакмици Француске и Данске. Након одиграних нешто више од 45. минута, резултат је 0:0.

Fudbalska reprezentacija Francuske
Фудбалска репрезентација Француске / Извор: Профимедиа

16:02 Репрезентација Пољске савладала је храбар тим Саудијске Арабије резултатом 2:0, головима Зиелинског у 39. и Роберта Левандовског у 82. минуту.

14.55 - Крај првог полувремена, Пољска води голом Зјелинског.

14.46 - Пенал за Саудијску Арабију није искористио Ал Давсари пошто је Шчесни успео да одбрани његов ударац. Претходно је судија Сампајо досудио најстрожу казну после консултације ВАР система.

14.39 - Зјелински је довео Пољску у вођство на асистенцију Левандовског.

14.00 - Почео је први меч другог кола Групе Ц између Пољске и Саудијске Арабије.

12.59 - Крај меча, Аустралија је остварила минималну победу против Туниса. Кенгурима је то био први тријумф у Катару и сачували су шансе за пласман у наредну фазу.

11.51 - Крај првог полувремена, Аустралија води против Туниса са 1:0.

11.23 - Повела је Аустралија голом Мичела Ђука после центаршута Крејга Гудвина.

11.00 - Почела је утакмица Аустралије и Туниса.