МУНДИЈАЛ, ДАН 16: Бразил ДОМИНИРАО против Кореје! Нека се спреми Хрватска

05.12.2022. 20:10
Nejmar
Нејмар / Извор: Профимедиа

Хоћемо ли гледати још један дерби у четвртфиналу?

Сутрашњи дан доноси нам нова фудбалска узбеђења. На програму су преостале утакмице осмине финала Светског првенства у Катару.

На терен ће репрезентације Хрватске и Јапана, као и Бразила и Јужне Кореје.

О ОВОМЕ ЋЕ СЕ ДУГО ПРИЧАТИ: Ево како се Влаховић опходио према деци која су га чекала на аеродрому (ВИДЕО)

ТЕШКЕ ОПТУЖБЕ: Поднета жалба против Драгана Стојковића Пиксија

ЕНГЛЕЗИ РУТИНСКИ ДО ЧЕТВРТФИНАЛА: Заказан ВЕЛИКИ ДЕРБИ!

21:51 - КРАЈ МЕЧА! Бразилци су рутински привели меч крају и са резултатом 4:1 одлазе у четвртфинале где их чека Хрватска.

20:36 - 4:0 ВОДИ БРАЗИЛ! Стрелац је Пакета у 36. минуту!

20:30 - ГОЛ! Сјајна акција Бразила, мат у неколико потеза, Ришарлисон рутински матира Кима за великих 3:0! Његов трећи гол на првенству. За мање од пола сата, овде као да је све решено.

20:12 - ГОЛ! Бразил води са 2:0 против Јужне Кореје. Стрелац је Нејмар са беле тачке!

20:07 - ГОЛ! Репрезентација Бразила води са 1:0 против Јужне Кореје, након само 7 минута. Први гол у каријери на светским првенствима постигао је Винисијус Жуниор!

18:42 - КРАЈ МЕЧА! Репрезентација Хрватске је након извођења једанаестераца (3:1) била боља од Јапана и тако обезбедила пласман у четвртфинале Мундијала у Катару. Јунак меча свакако је голман "ватрених" Ливаковић који је успео да одбрани чак три пенала Јапанац. Једини стрелац са беле тачке за "Самураје" био је некадашњи фудбалер Партизана, Такума Асано.

17:53 - ПРВИ ПРОДУЖЕЦИ НА ОВОМ МУНДИЈАЛУ! Хрватска и Јапан (1:1) играће још 30 минута!

17:16 - ГОЛ ХРВАТКСЕ! Сјајно се снашао Перишић у казненом простори и захватио центрирану лопту главом, гађао је даљи угао и погодио за 1:1.

16:48 - КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА на утакмици ХРВАТСКА - ЈАПАН! ”Самураји” воде са 1:0 голом Маеде у 43. минуту!

16:42 - ГООЛ!!! Јапан води против Хрватске са 1:0. Стрелац гола је у 43. минуту био Маеда.

Репрезентација под Златком Далићем можда је имала мало среће у кључном двобоју против Белгије, јер је Ромелу Лукаку промашио неколико великих прилика, но то је већ заборављено, а Хрватска је у групној фази турнира заправо оставила врло добар утисак.

С друге стране, јапанска репрезентација под изборником Хајимеом Моријасуом сензационално је свладала Немачку и Шпанију те тако представља једну од најугоднијих изненађења на турниру.

Од 20 часова очекује нас дуел Бразила и Јужне Кореје.

Репрезентација Бразила је на овај мундијал допутовала као први фаворит за освајање. Наравно, када гледамо индивидуални квалитет на свакој позицији имају врхунске играче и сигурно да су једна од најквалитетнијих екипа на мундијалу.

Бразил има заиста фантастичну нападачку зону а осим тога на свакој позицији имају врхунске замене. У групној фази нису имали великих проблема. Већ након два сусрета су обезбедили пласман у осмину финала и стога су у последњем колу против Камеруна чували већину првотимаца.

Са друге стране, репрезентација Јужне Кореје је нападачким, атрактивним ногометом успела обезбедити осмину финала Светског Првенства и јасно је да су већ сада направили огроман успех.

Истина у последњем колу су имали среће са резултатом на другој утакмици као и са чињеницом да је Португал у том сусрету играо са комбинованим саставом но својим партијама су заслужили пролаз у нокаут фазу такмичења.

У првом колу су одиграли један равноправан сусрет са Уругвајем и сви су очекивали победу Кореје у сусрету са Ганом. Иако су доминирали у већем делу тог сусрета Гана је искористила сваку своју гол прилику и у посљедње коло су ушли у подређеном положају.

У последњој утакмици су савладали Португал чиме су показали да могу играти против сваке репрезентације на овом мундијалу и сигурно да могу и Бразилу направити проблеме.