ПОЉАЦИ НА КОРАК ОД ОСМИНЕ ФИНАЛА: Шћенсни и Левандовски СРУШИЛИ храбру Арабију!

26.11.2022. 16:31
Robert Levandovski
Роберт Левандовски / Извор: Профимедиа

Лако је могло бити и обрнуто...

Фудбалска репрезентација Пољске уписала је прву победу на Мундијалу, пошто је данас, уз доста среће, победила Саудијску Арабију резултатом 2:0.

ПРОБЛЕМ ПРЕД КАМЕРУН: Још један битан шраф ”Орлова” ПОД ЗНАКОМ ПИТАЊА!

САСТАНАК НА ЦЕНТРУ ТЕРЕНА: Пикси је баш све рекао играчима, за Србију Мундијал почиње у понедељак

ЛОШ ЗНАК? Последњи пут када се ОВО десило, Србија је ИСПАЛА са Мундијала!

Херој Пољака био је Војчех Шченсни који је одбранио пенал при резултату 1:0 и имао још неколико одличних интервенција.

Фудбалери Саудијске Арабије показали су да победа над Аргентином није била случајна.

Тим Ервеа Ренара је имао и више прилика пред голом, у 13. минуту Кано је имао шансу, Шченсни је одлично одбранио.

Саудијци су наставили да доминирају, имали су јасан план, брзо су ишли у напад, без много компликација, а Пољаци су једино могли да их задрже оштрим фауловима због чега су и добили три брза жута картона.

Ипак, једна лошија поставка у одбрани била је довољна за први и једини ударац Пољака у оквир гола за 1:0.

После брзе акције по десној страни, Мети Кеш је пронашао Левандовског који је на гол-аут линији једва стигао лопту и одмах увидео усамљеног Зјелинског на петерцу и проиграо га за 1:0.

У надокнади времена, која је трајала чак 10 минута због много прекида,

Саудијци су имали шансу да изједначе, али је Шченсни сјајно зауставио пенал Ал Давсарија. Претходно је Бјелик неспретно оборио играча Арабије, а судија после ВАР провере показао на белу тачку.

Шченсни је прочитао његов ударац, али је потом маестрално зауставио и одбитак на који је налетео Ал Брик.

У другом полувремену игра се додатно распламсала и то на обе стране, али је Саудијска Арабија била та која је диктирала темпо. Саудијци су ређали шансе, у 55. минуту поново је заблистао Шченсни, одбранио је нови ударац Ал Давсарија после једног карамбола у петерцу, а онда су лопте преко гола слали Ал Бураикан и Кано.

Саудијска Арабија је у једном тренутку имала посед лопте 75%, потпуно је доминирала и деловала дупло боље од Пољака, који су у 77. минуту имали опет среће. Ал Малки је гађао са неких 8 метара, лопта је прохујала поред стативе.

Нажалост по њих, казна је уследила у 82. минуту, Левандовски је украо лопту последњем играчу одбране и потом лако погодио за 2:0.

У самом финишу Левандовски је имао још један зицер, изашао је сам на голмана, који је одбранио његов ударац.

Пољаци су тако уписали важне бодове и сада са четири заузимају прво место, Саудијска Арабија има три, а у другом мечу ове групе вечерас од 20.00 састају се Аргентина и Мексико.