ПРОШЛИ ГЕНЕРАЛКУ: Португалци без Роналда разбили Нигерију (ВИДЕО)

17.11.2022. 22:02
Fudbalska reprezentacija Portugalije
Фудбалска репрезентација Португалије / Извор: Профимедиа

Играчи Манчестер јунајтеда у првом плану.

Фудбалска репрезентација Португалије савладала је Нигерију (4:0) у пријатељском дуелу уочи почетка Мундијала.

СВЕ ПО ОБИЧАЈУ: Саиграчи ПОЦЕПАЛИ МАЈИЦУ Сергеју!

ОВО СЕНЕГАЛЦИ НИСУ ЖЕЛЕЛИ ДА ЧУЈУ: Мане не игра у Катару!

ОВАЈ МЕЧ ЈЕ УНАПРЕД НАМЕШТЕН: Енглези изнели ШОКАНТНА САЗНАЊА пред почетак Мундијала!

Црвено-зелени су били без помоћи Кристијана Роналда, који има стомачних проблема, али то им није сметало да одиграју одличан меч.

Нигеријце је начео Бруно Фернандеш и то већ у осмом минуту, асистирао му је клупски друг из Манчестер јунајтеда Диого Дало.

Португалци су предност дуплирали у 35. минуту, после јефтино досуђеног пенала након играња руком једног од играча афричке селекције. Бруно је постигао свој други гол на мечу.

У другом полувремену било је доста измена, како се и очекивало, а Нигерија је у 80. минуту добила пенал.

Скривио га је Диого Дало, али је голман Руј Патрисио одбранио ударац Емануела Дениса са беле тачке.

Казна за Нигерију стигла је убрзо, прво је Гонкало Рамос у 82. минуту постигао трећи гол за Португал, да би се у 84. минуту у стрелце уписао и Жоао Марио.

Португал је у групи Х на Мундијалу са Ганом, Уругвајем и Јужном Корејом, а први дуел играју са Ганом 24. новембра.

Да подсетимо, победници ове групе се укрштају са оном у којој се налазе Бразил, Швајцарска, Србија и Камерун.

НЕ ПРОПУСТИТЕ! Све вести о Мундијалу у Катару прочитајте ОВДЕ.