НЕМИЛОСРДНИ ШПАНЦИ: Фурија седмицом против Костарике отворила Мундијал

23.11.2022. 18:58
Fudbalska reprezentacija Španije
Фудбалска репрезентација Шпаније / Извор: Реутерс

Без изненађења.

Фудбалска репрезентација Шпаније убедљиво је савладала Костарику (7:0) у првом колу групе Е Светског првенства у Катару.

НЕЋЕ СЛЕДИТИ ПРИМЕР НЕМАЦА: Џака обећао - "Поштоваћемо правила"

ЗА ЊЕГА ЈЕ СП ЗАВРШЕНО: Ал-Шахрани мора на операцију

АСАНО МУ ДОШАО ГЛАВЕ: Флик забринут после пораза од Јапана - "Ово се не сме дешавати"

Од старта је било јасно да ће ово бити тежак дан за Костариканце. Играо се 11. минут када је Дани Олмо отворио голеаду. Одлично се снашао бивши играч загребачког Динама у шеснаестерцу противника и рутински лоб ударцем преварио Кејлора Наваса.

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО, ГРУПА Е, ПРВО КОЛО

ШПАНИЈА - КОСТАРИКА 7:0 (3:0)

Стрелци: Олмо 11, Асенсио 21, Торес 31п, 54, Гави 74, Солер 90, Мората 93

Стадион: Ал Тумама (Доха)

Капацитет: 40.000

Судија: Мохамед Абдула Хасан Мохамед (УАЕ)

ШПАНИЈА (4-3-3): Симон – Аспиликуета, Родри, Лапорт, Алба (од 67. Балде) – Гави, Бускетс (од 67. Коке), Педри (од 57. Солер) – Торес (од 57. Мората), Асенсио (од 69. Вилијамс), Олмо.

КОСТАРИКА (5-4-1): Навас – Мартинез (од 46. Вастон), Фулер, Дуарте, Калво, Овиједо (од 82. Матарита) – Кембел, Борхес (од 72. Агилера), Техеда, Бенет (од 61. Замора) – Контрерас (од 61. Руиз).

Фурија је наставила у истом ритму, погађали су изабраници Луиса Енрикеа, на сваких десет минута буквално. Пошто су прво Асенсио у 21, а потом и Феран Торес са пенала у 31. минуту тотално запечатили судбину нејаке селекције из Централне Америке.

Ни у другом полувремену нису стали Шпанци. Играо се 54. минут када је Феран Торес постигао други погодак на турниру. Гави, Солер, а потом и Мората су у наставку дотукли грогираног противника.

Шпанци у наредној рунди играју против Немачке, која је раније неочекивано поражена од Јапана.

НЕ ПРОПУСТИТЕ! Све вести о Мундијалу у Катару прочитајте ОВДЕ.