КРАЈ СНА НА МУНДИЈАЛУ: Србија испала са Светског првенства, дисциплиновани Швајцарци нас послали кући (ВИДЕО)

02.12.2022. 18:56
SS
SS / Извор: Профимедиа

Последњи смо у групи.

Фудбалска репрезентација Србије елиминисана је са Мундијала, пошто је у трећем колу групе Г изгубила од Швајцарске са 2:3.

СРБИЈА – ШВАЈЦАРСКА 2:3 (2:2)

(Митровић 27, Влаховић 35 - Шаћири 20, Емболо 44, Фројлер 48)

Стадион: 974, Доха

Гледалаца: 41.378

Судија: Фернандо Рапалини (Аргентина)

СРБИЈА (3-4-1-2): В. Милинковић Савић – Миленковић, Вељковић (од 54. Гудељ), Павловић – Живковић (од 78. Ђуричић), Лукић, С. Милинковић Савић (од 68. Максимовић), Костић – Тадић (од 78. Радоњић) – Митровић, Влаховић (од 54. Јовић);

ШВАЈЦАРСКА (4-2-3-1): Кобел – Видмер, Аканџи, Шер, Родригез – Фројлер, Џака – Шаћири (од 69. Закарија), Соу (од 68. Фернандес), Варгас (од 84. Фаснахт) – Емболо (од 90 6. Окафор).

У једном моменту, Орлови су имали резултат који их води даље, али у нашем тиму није било довољно снаге.

Повели су Швајцарци преко Шаћирија у 20. минуту. Нисмо клонули духом, Александар Митровић је шест минута касније поравнао, а Дупан Влаховоћ донео преокрет у 35. минуту.

Када је требало сачувати вођство и одолети до полувремена, клонули смо и Емболо је вратио наду Сајџијама.

Одмах по повратку са паузе, Фројлер је донео 3:2 Швајцарцима, и од тог момента наш ривал као да је закључао терен. Без и једне праве шансе смо били до краја сусрета.

Швајцарци су прошли даље и то са позиције број два, пошто је на лидерској позицији био Бразил, који је изгубио са 1:0 од Камеруна. Ми смо завршили као последњи у групи.

Крај меча. Србија - Швајцарска 2:3. Испали смо са Мундијала.
87. минут
Ближимо се испадању
81. минут
Жути картон за Гудеља. Суђење је веома лоше. Жути је добио и Митровић због приговора.
73. минут
Не стварамо шансе.
66. минут
Игра је на кратко прекинута, после падања Митровића у казненом ривала уследио је конфликт на терену, а нашу клупу су провоцирали Шаћири и Џака, те је картон добио Предраг Рајковић, који је добацивао са клупе.
61. минут
Коначно добра шанса за наше, Тадић је шутирао после гужве у казненом Сајџија.
56. минут
Жути картон Страхињи Павловићу.
55. минут
Изашли су Влаховић и Вељковић, у игри Гудељ и Јовић
48. минут
Швајцарци стижу до вођства од 3:2 после прелепе акције. Фројлер је погодио.
47. минут
Жути картон за Сергеја.
46. минут
Почело је друго полувреме.
Крај првог полувремена: 2:2
44. минут
Емболо доноси поравнање 2:2. Швајцарци лако реализују контранападе.

35. минут
ВЛАХОВИЋЋЋЋЋЋ!!! После мастралног потеза Тадића, врхунски потез Влаховића за преокрет. Водимо 2:1

26. минут
МИТРОВИИИИИИЋ! GOOOOOOLLLL!!! Србија стиже до изједначења на асистенцију Душана Тадића. Сад идемо испочетка.

20. минут
Шаћири доводи Швајцарску у вођство. Сајџије су до гола дошле преко контранапада.

Srbija Švajcarska
Србија Швајцарска / Извор: Профимедиа

16. минут
После обарања ФИлипа Костића, Видмер је добио жути картон.
11. минут
После добре акције, Андрија Живковић је распалио и погодио стативу, те се лопта одбила о наше играче, али само до голмана Швајцарске.

5. минут
Миленковић је главом шутирао после корнера, прва прилика Орлова на мечу.
1. минут
Већ четири ударца Швајцараца у првом нападу. Истакао се Вања Милинковић Савић.

1. минут
Почео сусрет Србије и Швајцарске!

Уочи меча:

Оно што је свима било важно је то да изабраници Драгана Стојковића Пиксија имају све у својим рукама - и имају! Да не компликујемо, потребна је победа над Швајцарском, под условом да Бразил не изгуби од Камеруна. А и да изгуби, Орловима је потребна победа са једним више голом разлике у односу на евентуални тријумф афричке екипе над Кариокама.

Србија је поражена од Бразила са 2:0, затим је ремизирала са Камеруном 3:3, док су Сајџије савладале Африканце минималним резултатом (1:0), да би истим скором изгубили од Кариока.

Амбициозно, борбено и оптимистично Орлови улазе у сусрет са Швајцарцима, од којих су на прошлом Мундијалу, уз подсећамо лоше суђење, поражени са 2:1. Не, нико не помиње освету, сви говоре само о победи из чисто спортских разлога. Срећно!

Меч уживо можете пратити на СрбијаДанас.

НЕ ПРОПУСТИТЕ! Све вести о Мундијалу у Катару прочитајте ОВДЕ.