АБА: Крај кошмарне године, Партизан 2017. годину завршио поразом у Железнику

30.12.2017. 20:46
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Одиграна утакмица 14. кола регионалне лиге.

У малом градском дербију, у оквиру 14. кола АБА лиге, снаге су одмерили домаћин ФМП и Партизан. Успешнији су били Пантери резултатом 83:71 (17:17, 24:24, 27:21, 15:9). Црно-бели су календарску и веома турбулентну годину окончали поразом, осмим у регионалној лиги. На другој страни, ФМП је напредовао на табели, а учинак је 7-7.

ПОНОВО ЈЕ КРВАРИО ЗА ПАРТИЗАН: Новица Величковић после ударца Оџа морао ван терена (ФОТО

ЕВРОЛИГА ЗНА ДА ЦЕНИ: Велико ПРИЗНАЊЕ за Милка Бјелицу (ФОТО)

Најефикаснији у редовима ФМП био је Марко Јеремић са 14 поена (четири тројке), док су у Партизану предњачили Најџел Вилијамс-Гос са 14, и Новица Величковић са 13 поена.

Уводна четвртина завршена је нерешеним резултатом (17:17), а у првих десет минута Пантери су убацили две тројке. Занимљиво је да је нерешено било и на полувремену (41:41), с тим да су овај период обележиле тројке домаћина (Јеремић), као и црно-белих (Андрић и Маринковић). Такође, половином ове деонице, Величковићу је поново раскрвављена глава, па му је на кратко указивана лекарска помоћ.

У наставку меча Пантери су повели са 49:43, а убрзо су Јеремић и Бурсаћ тројкама донели нову предност - 55:48. Милер и Вилијамс-Гос су двојкама успели да смање на "минус" пет, за 57:52.

Поенима Шалића, Партизан је стигао и до "минус" два - 60:58, али је Лазаревић повећао на 62:58, са линије слободних бацања. У последњу деоницу се ушло са предношћу домаћина од осам поена. Резултат је био 68:60, после тројке Ускоковића и двојке Андрића. Прве поене у последњој четвртини постигао је Раданов за 70:62. При резултату 72:67 било је неколико покушаја на обе стране, али лопта није хтела кроз обруч. У шестом минуту последње четвртине, Симанић је убацио тројку за 75:67.

До "плус" десет Пантери су дошли после слободних бацања Човића, за 78:68. У последњи минут се ушло са 81:71 за ФМП, а Лазаревић је са линије слободних бацања био прецизан, за коначних 83:71.

ФМП - ПАРТИЗАН 83:71

ФМП: Лазаревић 9, Ускоковић 6, Човић 9 (14 ас), Јеремић 14 (4/8 за три), Апић 13 (3 ск, 2 ас), Пот, Ненадић, Раданов 5, Бурсаћ 8, Шешлија 4, Симанић 8 (7 ск), Оџо 7. Тренер: Владимир Јовановић

ПАРТИЗАН: Милер 3 (5 ас), Вилијамс-Гос 14 (5 ас), Тадић, Аранитовић, Маринковић 6, Јовановић, Танасковић 2, Величковић 13, Пецарски 5, Гавриловић 5, Андрић 16 (4/8 за три), Шалић 7. Тренер: Ненад Чанак

Црвена звезда - Олимпија 19.00

ТАБЕЛА: Цедевита 11-3, Ц. звезда 11-2, Будућност 11-2, ФМП 7-7, Задар 7-7, Морнар 7-7, Партизан 6-8, Цибона 6-7, Игокеа 5-9, Мега Бемакс 4-10, Олимпија 5-8, МЗТ 2-12.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.