АБА: Цедевита Олимпија после продужетка славила у Железнику, ФМП вероватно без плеј-офа

01.02.2020. 21:25
KK Cedevita Olimpija
KK Цедевита Олимпија / Извор: Фото: ФМП

Шести пут су Љубљанчани играли продужетак.

Цедевита Олимпија је шести пут ове сезоне играла меч који је ортишао у продужетак, а овога пута се то догодило у Железнику у утакмици 18. кола против ФМП-а. Љубљанчани су успели да остваре тријуфм 105:100 (29:26, 22:16, 20:22, 19:26, 15:10) и тако прекину низ од четири пораза.

АБА ЛИГА: Важна победа Вукова у Словенији

САОПШТЕЊЕ ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ: Важне информације са Малог Калемегдана, тичу се карата за дерби против Партизана

ЦЕДЕВИТА ОЛИМПИЈА ДОВЕЛА ПОЈАЧАЊЕ: Бивши играч вечитих ривала стигао у Љубљану (ФОТО)

Гости су од старта били бољи ривал и после ефикасне прве четвртине имали три поена предности, да би до полувремена њихово вођство износило девет поена (51:42). У 25. минуту је имала Цедевоита Олимпија и двоцифрену предност (65:51), али је до краја меча ФМП успео да се врати, пре сбвега захваљујући одличној партији Улубаја, па се отишло у продужетак. У њему су се боље снашли гости предвођени Јаком Блажичем и стигли до победе.

Блажич је са 27 поена предводио Цедевиту, док је Коди Милер-Мекинтајер постигао 18 поена уз 11 асистенција. Окбен Улубај је за ФМП постигао 26 поена, док је 20 додао Дуоп Рит.