АБА ЛИГА: Партизан се ОБРУКАО против Задра и поред ЕРУПЦИЈЕ Гробара у АРЕНИ! (ВИДЕО+ФОТО)

26.10.2018. 22:52
Vanja Marinković
Вања Маринковић / Извор: МН Press

Пети узастопни пораз црно-белих.

Кошаркаши Партизана наставили су са серијом пораза, пошто су као домаћини у прелепој атмосфери Штарк Арене као поражени од Задра са 85:95 (23:23, 17:25, 17:25, 28:22). Бледа и безидејна игра црно-белих упркос феноменалној подршци навијача, који нису помогли изабраницима Ненада Чанка да избегну и пети узастопни пораз.

ВУЈОШЕВИЋ ИСПЛАЋЕН: Председник Мијаиловић открио колики је ДУГ Партизана (ФОТО)

ТРЕСЕ СЕ АРЕНА! Гробари су ОЧИТАЛИ још један ЧАС ЉУБАВИ. Све је ове ноћи у ЦРНО-БЕЛОМ (ВИДЕО)

- Имао је Партизан доста проблема у првој деоници, пошто је Задар био константно у вођству, наравно захваљујући грешкама црно-белих у дефанзиви. Тешко је објаснити да домаћи тим дозволи противнику да у два наврата после првог паса има ситуацију један на нула, из које су Задрани постигли шест поена. Иазашао је Партизан из бонуса на два минута до краја, па је гостујући тим са линије пенала повећавао предност... Ношени хуком Гробара, изабраници Ненада Чанка су подигли ниво игре и прву деоницу завршили нерешеним резултатом - 23:23.

Задрани су пали на старту дртуге четвртине, пошто су у прва два поена били без коша, што је Партизан зналачки искористио и повео са максималних 30:23! Уместо да наставе у истом ритму, црно-бели су лошом селекцијом шута дозволили гостима из Задра да серијом 11:0 средином друге деонице дођу до нове предности 34:30! Много осцилација у игри црно-белих за разлику од поечтних утакмица нове сезоне. Без протока лопте у нападе и селекције шута, уз мноштво грешака у дефанзиви у ротацији код преузимања играча, Задар је потпуно преокренуо ток меча.

Жеља и хтење се не могу оспорити играчима Партизана, али је очигледно да је неуиграност највећи проблем Партизана, као и унутрашња игра. Велики број скокова у нападу гостију резултирао је предношћу Задра на полувремену - 40:48! Недостака Загорца је евидентан, али то не амнестира остале играче Партизана да то и надоместе, јер је дрес који носе деценијама унзад био синоним за победе...

Доказ да кошарка нису мишићи и снага показао је центар Задрана Симе Шпраља... У првом полувремену хрватски ценар је затрпавао кош црно-белих, а нарочито је био ефикасан у шуту за три поена. Наставио је са добром игром и у другом полувремену, па је са пет везаних кошева одвео свој тим на максималних плус 13. Безидејни у нападу, црно-бели су били у контра ритму, иако је публика навијала све време, то очигледно није било довољно да покрене некада љуту и шампионску машинерију из Хумске!

Чинило се да ће се Партизан предати без борбе, али то ипак није било тако. Коначно су играчи вишеструког шампиона Србије подигли агресивност у одбрани, пре свег на првом пасу после пика иу кога је Шпраља био неумољив. Ипак, то није потрајало задуго, па је Задар поново отишао на двоцифрену предност. Лошим брањењем пика, где је Лендејл искако на противничког спољнег играча, остајао је празан рекет,што су центри гостију добро користили и после правовременог паса подизала предност до плус 17, на два минута до краја трећег периода!

Наставила се лоша игра домаћег тима и у последњој деоници.. Задар је повећавао предност и средином последњих десет минута отишао је и на плус 20! Није било узбуђења до краја утакмице, а Задар је на крају заслужено славио и остварио први тријумф ове сезоне у АБА лиги.

ПАРТИЗАН - ЗАДАР 85:95 (23:23, 17:25, 17:25, 28:22)

ДВОРАНА: Штарк Арена (7.920)

СУДИЈЕ: Марко Јурас, Матеј Шпендл, Денис Хаџић

Партизан: Пејџ, Си, Аранитовић, Маринковић, Гегић, Величковић, Пецарски, Браун, Јанковић, Лендејл, Гагић, Николић.

Задар: Грант, Башић, Марић, МекГети, Крајина, Вуковић, Брзоја, Шпраља, Томас, Литл, Божић, Планинић.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.