АБА ЛИГА: Звезда на крилима Регланда ПРОТУТЊАЛА кроз Задар (ФОТО)

09.03.2019. 18:36 14:38
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: Фото: aba-liga.com/zvonkokucelin

Меч 21. кола.

Кошаркаши Црвене звезде победили су у 21. колу АБА лиге Задар у дворани "Крешимир Ћосић" резултатом 69:87 (по четвртинама 15:19, 16:18, 17:35, 21:15)

ИСПАЛА ВЕКА: Постигао гол, а онда зарадио БИЗАРНУ повреду! Комична СЦЕНА обишла свет (ФОТО)

Звезда је боље отворила меч, "тројкама" Лазића и Берона повела са 6:0, али су домаћи брзо успоставили резултатску равнотежу, а затим кошевима Литла и Божића са линије за слободна бацања стигли до првог опипљивијег вођства (15:12). Тренер Томић је поново затегао одбрану, што је резултирало серијом 7:0 и вођством на крају прве деонице од 15:19.

Велику борбу водио је Бориша Симанић са Луком Жорићем под обручима током већег дела меча. Виђено је доста промашених зицера у игри оба тима, али је Звезда и овај део игре добила са 18:16, па је на полувреме тим са Малог Калемегдана отишао са новим највећим вођством од 37:31.

Пресудна је била трећа четвртина. Разиграли су се кошаркаши Звезде и у овом делу практично решили питање победника. Захваљујући расположеном Дејану Давидовцу, Црвена звезда се одлепила на 35:45, да би недуго затим и Регланд погодио из игре и за три поена. Преко сјајног Цирбеса и тројком Фајеа, гости су дошли до максималних 18 поена разлике (55:37), па је тада било јасно да ће бодови отићи на Калиш. Иначе, црвено-бели су овај период добили Задране резултатом 35:17.

KK Црвена звезда / Извор: Фото: aba-liga.com/Zadar/Zvonko Кучелин

Последња четвртина је била рутинско одрађивање посла за Звезду, која је новом победом потврдила зашто је још пре овог кола обезбедила "пол позицију" пред старт плеј-пфа у АБА лиги.

Звезду је до 20. победе водио Џо Регланд са 15 поена, уз раме му је био Мајк Оџо са 11 кошева, док су по 10 постигли Бориша Симанић, Били Берон и Кеј Си Риверс. Занимљиво да су сви играчи из састава црвено-белих успели да се упишу у стрелце.

Задру није помогло ни 22 поена Марија Литла. Остали су били далеко испод њега, а само су Вуковић и Брзоја меч завршили са двоцифреним бројем кошева, по 10.

ЗАДАР - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 69:87 (15:19, 16:18, 17:35, 21:15)

ДВОРАНА: "Крешимир Ћосић"

СУДИЈЕ: Сашо Петек, Милија Војиновић, Матеј Шпендл.

ГЛЕДАЛАЦА: 5.500

ЗАДАР: Башић, Жорић 7, Крајина 8, Дашић 2, Вуковић 10, Брзоја 10, Шпраља 3, Литл 22, Божић 6, Планинић 1.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Регланд 15, Човић 3, Давидовац 6, Лазић 5, Фаје 3, Берон 10, Добрић 3, Ристић 2, Симанић 10, Риверс 10, Цирбес 9, Оџо 11.

Мега - Будућност (18)

Табела: Црвена звезда 20-1, Партизан 14-7, Будућност 14-6, Цедевита 14-6, Мега 10-10, ФМП 9-11, Цибона 9-12, Задар 7-14, Игокеа 7-14, Морнар 7-13, Олимпија 6-14, Крка 6-15.

Погледајте како изгледа пољска одбојкашица Мартина Грајбер.