АБА ЛИГА: Неизвесност у Пиониру ЗАЧИЊЕНА продужетком! Звезда и ФМП одиграли ДРАМАТИЧАН меч!

08.12.2019. 20:04
Stefan Pot
Стефан Пот / Извор: МН Press

Узбудљиво у Пиониру.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у оквиру 10. кола регуларног дела АБА лиге екипу ФМП-а на свом терену са 95:89 (21:23, 17:18, 17:19, 22:17, 18:12). Гости из Железника били су надомак победе у дворани "Александар Никилић", пошто су на пет минута до краја меча имали плус 10. Звезда је успела да се врати и одведе дуел у продужетак, где је у додатних пет минута тим Драгана Шакота захвалујући већем искуству успео да оствари шести тријумф у регионалном такмичењу ове сезоне.

АБА ЛИГА: Како сад у Евролигу? После ИСХОДА меча Будућност - Цедевита више ништа неће бити исто за ВЕЧИТЕ (ВИДЕО)

НА ДАНАШЊИ ДАН: Црвена звезда се попела на КРОВ СВЕТА! (ВИДЕО)

ЈОВИЋ ЗАВРШИО КАРИЈЕРУ У МАДРИДУ? Реал жели убојитог нападача и у замену нуди Србина (ФОТО)

Гости из Железника ушли су далеко агресивније у мечод уморне Црвене звезде која је само три дана раније остварила важан тријумф у Евролиги против Милана. То је дало додатна крила екипи Владе Јовановића који су током првог полувремена били конкретнији у нападу и решили прву деоницу у своју корист са 23:21. Црвено-бели нису имали одговор на расположене Пантере, који су чували стечену предност током целе друге четвртине и решили прве део игре вођством од 41:38.

У наставку игре кошаркаши српског и регионалног шампиона успели да у неколико наврата пре свега преко Лоренца Брауна поведе минималном разликом, али је после коша и додатног бацања Пецарског, ФМП поново прешао у вођство. Тим из Железника је успео да и на крају треће деонице сачува ниво игре из првог дела меча и у последњу четвртину уђе са предношћу од 60:55!

Кошевима Марка Тејића на старту четвртог периода игре ФМП је отишао на максималних плус девет, после чега је Драган Шакота посегао за новим тајм-аутом. Распламала се борба средином последње четвртине у дворани "Александар Николић", а ФМП је и даље имао предност. Тројка Пецарског, а затим и офанзивни скок Тејића донели су Пантери предност од плус 10 на пет минута до краја дуела. Иако су били на корак од првог тријумфа над Црвеном звездом још од меча у Суперлиги 2011. године, кошаркаши ФМП-а потпуни су стали у самом финишу дуела. Велики број грешака на преносу лопте и лоша организација игре, погодовала је Звезда која је за тили час дошла на минус два - 69:67!

Виђена је права драма у последњем минуту меча, пошто је Џенкинс поенима за два на минут до краја донео предност свом тиму од три поена. То није омело играче гостујућег тима који су преко тројке Улубаја дошли до 77:77! Лоренцо Браун је промашио напада за победу, па је дуел отишао у продужетке.

ФМП је и у продужетку све до последњег минута био у предности, али је серија Давидовца донела црвено-белима плус пет у самом финишу меча. Звезда је сачувала стечену предност и успела да забележи шесту победу у регионалном такмичењу ове сезоне.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ФМП 95:89 (21:23, 17:18, 17:19, 22:17, 18:12)

ДВОРАНА: Александар Николић (2657)

СУДИЈЕ: Радовић, Стефановић, Терлевић

Црвена звезда: Кузмић 2, Д. Браун 6, Човић 7, Л. Браун 25, Давидовац 18, Фаје, Берон 8, Добрић 3, Гист 12, Џенкинс 10, Симанић 2, Оџо 2.

ФМП: Ускоковић, Пецарски 15, Јеремић 5, Пот 2, Ђоковић 8, Раданов 8, Радовановић 9, Тејић 12, Шешлија, Улубај 19, Ђорђевић 11, Момиров.

Погледајте како изгледа Морана Мамић, једна од најлепших хрватских манекенки.