АБА ЛИГА: Партизан убедљивом победом ставио тачку на сезону за заборав

26.04.2021. 17:36
Erik Mika
Ерик Мика / Извор: МН Press

Црно-бели послали Сплит у борбу за опстанак.

Кошаркаши Партизана убедљиво су савладали Сплит резултатом 80:58 (26:13, 16:8, 19:22, 19:15) у последњем, 26. колу, регуларног дела АБА лиге и послали Далматинце у бараж за опстанак у регионалном такмичењу.

БОГИ НА ВРХУ НБА: Само је Стеф Кари испред - дише му за вратом! Оставио иза себе СВЕ остале шутере

НЕ, НИЈЕ ШАЛА: Никола Јокић добио Оскара! (ВИДЕО)

ЗВЕЗДА ЈЕ РОЂЕНА: Има 14 ГОДИНА и већ ЗАКУЦАВА против сениора Реала из Мадрида (ВИДЕО)

Борба за Лигу шампиона у Енглеској је у пуном јеку – Лестер је у доброј позицији, али би сваки кикс могао скупо да га кошта. Вечерас (21.00) му у госте долази Кристал Палас и победа је обавезна, а квота на кеца је 1,50. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Лестер – Кристал Палас.

Иза црно-белих је сезона за заборав у регионалном такмичењу у којој су забележили учинак од по 13 тријумфа и пораза, што им је било довољно само за седмо место. Ако је за утеху, Партизан је завршио регионалну лигу са шест везаних победа.

Тим Александра Матовића је силовито стартовао у мечу са хрватским клубом на овосезонском опроштају од Јадрана. Јарамаз је убацио пет поена за вођство 11:5, а од средине прве четвртине у серију је ушао Ерик Мика. Амерички центар је постигао 10 поена до краје прве деонице коју је домаћин добио резултатом 26:13.

Црно-бели нису спуштали гас ни у другом кварталу. Вил Мозли је био доминантан у рекету, а одлично је Београђане служио и шут за три поена у овом периоду. После далекометног хица Дангубића Партизан се одлепио на максималних плус 21, 42:21, што је био и резултат првог полувремена.

Ognjen Jaramaz
Огњен Јарамаз / Извор: МН Press

Сплићани су пружили јачи отпор у трећој четвртини, али су и њу завршили са минус 20, пошто је Пејџ погодио тројку. Тренер црно-белих Александар Матовић мешао је карте у другом полувремену, па су шансу добили и талентовани Ђорђије Јовановић и Никола Радовановић. У рутинском одрађивању посла Јовановић је забележио пет поена и три скока, а Радовановић је убацио два поена.

Партизан - Сплит 80:58 (26:13, 16:8, 19:22, 19:15)

ПАРТИЗАН: Мика 12, Пејџ 13, Дангубић 7, Јарамаз 13, Величковић, Перкинс, Јовановић 5, Јанковић 7, Радовановић, Томас 11 (9ск), Трифуновић 2, Мозли 8.

СПЛИТ: Ђоковић 3, Перковић 8, Гиздавчић, Кеџо, Марчинковић, Шарић 3, Бајо 2, Чампара 7, Бабић 13, Вранковић 4, Луковић 12, Марић 6.