КАЛИНИЋ УТИШАО МОРАЧУ: Звезда славила у Подгорици

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Будућност 80:76 у заосталом мечу АБА лиге.

КОД ЏИКИЋА НЕМА ОПУШТАЊА ПРЕД ЗВЕЗДУ: Енергијом навијача до победе

ЗВЕЗДА У ПОДГОРИЦИ: Радоњић најављује најбоље могуће издање

ХОЋУ ЗЛАТО НА ЕВРОБАСКЕТУ: Атаман поставио високе циљеве

Одлично су у меч ушли гости, посебно инспиративан је био Никола Калинић, који је нанизао неколико тројки и одвео свој тим на двоцифрену предност у раној фази утакмице.

Проблем за домаћина у овом мечу јесте и то што су Подгоричани играли са само девет играча у ротацији. Црвено-бели су у првих 20 минута постигли чак осам тројки, па ни не чуди што је вођство било убедљиво.

АБА лига, 15. коло

Будућност – Црвена звезда 76:80 (12:19, 24:27, 23:13, 17:21)

Судије: Урош Николић, Милош Кољеншић, Јосип Радојковић

Хала: Морача

Будућност: Кобс 8, Баровић, Николић Д 10, Сили 18, Таролис 10, Николић З 4, Јагодић-Куриџа 11, Дробњак 6, Поповић 9

Црвена звезда: Лазаревић, Волтерс 14, Давидовац 5, Митровић 12, Калинић 18, Добрић 8, Холинс 6, Симоновић, Ивановић 4, Марковић, Вајт 11, Кузмић 2

Будућност је феноменално почела у трећој четвртини, поготцима Марка Јагодића- Куриџе и Таролиса Плави су потпуно ухватили прикључак. Да би потом и тројком Силија преокренули резултат.

Црвено-бели су се брзо опоравили од лошег старта полувремена поново дошли до предности.

У последњој деоници је виђена сјајна одбрана на обе стране паркета. У таквој игри боље су се снашли гости и однели победу која им је донела прву позицију после регуларног дела АБА лиге.

Најефикаснији у редовима победника је био Никола Калинић са 18 поена, пратио га је Волтерс са 14. Код домаћина бољи од осталих је био Ди Џеј Сили, који је имао 18 поена.

Читав ток меча можете пратити уживо на сајту СрбијаДанас.

Завршена је утакмица. Будућност - Црвена звезда

38. минут
Волтерс погађа изузетно битну тројку, 74:71.

35. минут
Сјајне одбране у последњој деоници. Тешко се постижу поени, вођство Звезде 69:66.

32. минут
Дробњак је имао два од два са линије слободних бацања. Калинић је узвартио тројком, 61:64.

Завршена је трећа четвртина, резултат је 59:59.

27. минут
Долази Звезда поново до свог ритма, неколико добрих одбрана, ево гостију у предности, 57:51.

25. минут
Период одличне игре домаћина. Прво Јагодић-Куриџа, а потом и Таролис поентирају. Велики преокрет! После тројке Силија Будућност води 51:49.

22. минут
Холинс је поправио свој промашај, четири поена Звездиног Американца, 39:48.

Почело је друго полувреме.

Полувреме у Морачи. Будућност - Црвена звезда 36:46

17. минут
Данило Николић је био прецизан са линије пенала, 38:29 води Црвена звезда.

15. минут
Калинић доминира, има већ 13 поена, Звезда је на максималних плус 11.

13. минут
Нешто боља енергија домаћина, серија поена Дробњака, 20:25.

11. минут
Настављају црвено-бели у истом ритму, нова тројка. Добрић је био прецизан, плус 10.

10. минут
Завршена је прва деоница у Морачи, вођство Црвене звезде 19:12.

9. минут
Одлично је у меч ушао Никола калинић, нови поени за њега. 19:10 за госте.

7. минут
Волтерс погађа нову тројку, серија Црвене звезде 10:0. Тајмаут Џикић.

5. минут
Прва тројка за екипу Црвене звезде, погодио ју је Нејт Волтерс. 9:7 воде гости.

2. минут
После тројке Данила Николића, сјајна акција црвено-белих, закуцао је Калинић. 4:4.