АБА ЛИГА: Будућност је дочекала Игокеу, а резултат ће занимати ВЕЧИТЕ (ВИДЕО+ФОТО)

06.01.2019. 19:06
Noris Kol, KK Budućnost
Норис Кол, KK Будућност / Извор: Фото: aba-liga.com/Budućnost ВОЛИ

Комплетирано 14. коло АБА лиге.

Кошаркаши Будућности су у последњој утакмици 14. кола АБА лиге победили Игокеу неочекивано убедљивим резултатом 96:70 (17:23, 26:23, 24:12, 29:12).

ПАРТИЗАН НЕ ОДУСТАЈЕ ОД ТИТУЛЕ: Ништа није готово, има још два ДЕРБИЈА (ФОТО)

АГОНИЈА СЕ НАСТАВЉА: Радоњићев Олимпик испао од ЧЕТВРТОЛИГАША (ФОТО)

Гости из Лакташа су одлично одиграли прву четвртину, а и вез обзира на то што су изгубили другу имали су предност од три поена на полувремену. Међутим, тада је уследило страховитих 20 минута шампиона АБА лиге који је друго полувреме решио у своју корсит резултатом 53:24!

Будућност је после уводних поена Игокее у трћој четвртини направила серију 20:4, којом је преузела потпуну контролу над утакмицом, а меч је решен у првом делу последњих десет минута када су Црногорци направили још већу серију 20:2.

Најефикаснији у екипи Јасмина Репеше био је Петар Поповић са 14 поена, а двоцифрени су били и Суад Шеховић са 13, Гога Битадзе и Данило Николић су додали по 12, а Норис Кол 11 поена.

Бољи од осталих у пораженом саставу су били Данило Анђушић и Томислав Зубчић са по 17 поена, а двоцифрен је био и Оливер Лафајет који је убацио 14.

Будућност - Игокеа 96:70

ТАБЕЛА: Црвена звезда 14-0, Цедевита 10-4, Будућност 9-5, Партизан 8-6, Мега Бемакс 8-6, ФМП 6-8, Цибона 6-8, Морнар 5-9, Игокеа 5-9, Задар 5-9, Олимпија 4-10, Крка 4-10.

Погледајте како изгледа заносна италијанска атлетичарка Сара Галимберти.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.