АБА ЛИГА: Будућност кренула победом (ФОТО)

06.10.2019. 20:21
KK Budućnost
KK Будућност / Извор: Фото: Будућност ВОЛИ

Подгоричани у другом полувремену сломили отпор Задра.

Кошаркаши Будућности победом су отворили нову сезону у АБА лиги пошто су у Подгорици савладали екипу Задра са 93:80 (27:28, 20:19, 26:18, 20:15).

ИЗНЕНАЂЕЊЕ У АТИНИ: Растали се Блат и Олимпијакос (ФОТО)

ЈАНКОВИЋ О ТРОЈЦИ КОЈА ЈЕ РЕШИЛА ПИТАЊЕ ПОБЕДНИКА: Вежбао сам, сада нас чека још важнија утакмица

Партизан чека Тофаш, објављене цене улазница (ФОТО)

Гости из Задра боље су отворили меч и били у егалу против фаворизованог домаћина, а на крају прве четвртине имали поен предности. Задрани су у наставку одражвали предност, имали у једном тренутку и осам поена предности, али је Будућност успела да изједначи до одласак на одмор. У другом полувремену су Подгоричани додали гас и потпуно преузели контролу над утакмицом и брзо стекли двоцифрену предност коју су лако одржавали до краја и стигли до тријумфа.

Данило Николић је са 14 бодова предводио Данило Николић, док је Зоран Николић постигао поена мање. У Задру је Брајон Ален био најефикаснији са 16 поена, а Фундић и Сиришчевић су постигли по 14.

Погледајте како изгледа Ана Рајковић, супруга голмана репрезентације Србије Предрага Рајковића