АБА ЛИГА: Будућност савладала Мега Лекс (ФОТО)

06.10.2016. 23:12
KK Buducnost
KK Будуцност / Извор: МН Press

Подгоричани и Црвена звезда и даље без пораза.

Будућност из Подгорице успела је да савлада Мега Лекс у Сремској Митровици са 85:81 (21:18, 29:16, 20:22, 15:25) и тако је са Звездом остала једина непоражебна у лиги, не рачунајући Партизан и Цибону који сутра играју директан дуел.

У првој четвртини клинци Мега Лекса добро су се држали, чак и истакли почетну предност, али је искуснији тим Будућности убрзо преокренуо резултат и решио прву деоницу у своју корист. Гости из Подгорице кључну предност направили су у у прва четири минута другог периода када су серијом 10-0 дошли до предности 31:18. На уласку у последњи минут друге четвртине имала је Будућност и предност од 21 поена, али је Мега преко Чанчара и Загорца ипак успела да smawi пред велики одмор.

У наставку се водила равноправна борба, али је Будућност ипак успевала да сачува двоцифрену предност. Ђоковић и Загорац носили су мегу у трећој деоници, али су спреман одговор имали Сеад Шеховић, Врањеш и Савовић. Ипак, Мега Лекс је успела да добије трећу деоницу, али су Подгоричани још увек имали велику предност.

KK Mega Leks
KK Мега Лекс / Извор: МН Press

Брзо су изабраници Дејана Милојевића успели да се у последњој четвртини спусте на испод 10 поена заостатка, али су гости из Подгорице и даље имали контролу меча у својим рукама. Разиграо се у редовима домаћина Мушиди, а Ђоковић је довео Мегу на шест поена заостатка у 39. минуту. Иако је Вилијамс постигао поене за Будућност, промашио је тројку у следећем нападу, а Јарамаз и Загорац су довели Мегу на само четири поена заостатка, али времена за преокрет није било.

МЕГА ЛЕКС - БУДУЋНОСТ 81:85 (18:21, 16:29, 22:20, 25:15)

ДВОРАНА: Пинки

СУДИЈЕ: Пукл, Болтаузер, Јурас

МЕГА ЛЕКС: Мушиди 11, Симић, Ђоковић 6, Јарамаз 12, Вељковић, Спасојевић 8, МИлисављевић 2, Каба 9, Загорац 18, Чанчар 7, Симеуновић, Тејић 8.

БУДУЋНОСТ: Рејнолдс, Вилијамс 3, Су. Шеховић, Џејмс 6, Суботић 11, Се. Шеховић 22, Баћовић, Илић, Савовић 11, Николић 3, Поповић 14, Врањеш 15.

Морнар - Карпош Соколи (21)

Табела: Црвена звезда 3-0, Будућност 3-0, ФМП 2-1, Партизан 2-0, Цибона 2-0, Цедевита 1-2, Мега Лекс 1-2, Задар 1-2, Крка 1-1, Игокеа 1-1, МЗТ 0-3, Морнар 0-2, Карпош Соколи 0-2, Олипмија 0-1.