АБА ЛИГА: Будућност славила у црногорском дербију и оставила Баране на дну

31.10.2021. 19:29
KK Budućnost, KK Mornar
KK Будућност, KK Морнар / Извор: Фото: АБА лига

Трећа четвртина преломила

Кошаркаши Будућности савладали су у Морачи екипу Морнара са 85:69 (18:18, 20:18, 26:18, 21:15) у мечу 6. кола АБА лиге и тако госте из Бара оставили без победе у досадашњем делу регионалног шампионата.

ФМП И ЗВЕЗДА ПРЕПРЕКЕ ПАРТИЗАНУ ДА ОБОРИ РЕКОРД: АБА пада пред савршеним стартом црно-белих, циљ је јасан

НАСТАВЉАЈУ СА ПОБЕДАМА: ФМП славио против Далматинаца

РАДОЊИЋ КРАТАК: Против Меге су примарни нови бодови

Прво полувреме је било изузетно неизвесно, а домаћин је на паузу отишао са свега два поена предности. У наставку много боља игра Подгоричана, Предност домаћих је расла како је четвртина одмицала, а до минималне двоцифрене предности од плус 10 Будућност је дошла на средини треће деонице.

У више наврата су Барани успевали да смање на свега један посед заостатка, међутим када год би прилазили, Будућност је лагано враћала двоцифрену предност на своју страну.

Подгоричане је до победе предводио Јагодић-Куриџа са 17 поена, а двоцифрени били су Атић, Кобс, Сили, Дробњак и Поповић, док је најефикаснији код гостујућег тима, који и даље не зна за победу, био Дејвис са 12 поена, један мање је убацио Смит, а Луис је постигао 10.

Погледајте како изгледа Ивана Игњатовић, девојка Зорана Поповића.