АБА ЛИГА: Цибона није имала решења за Пулена, Бјелицу и Маркоту (ВИДЕО)

05.10.2019. 21:54
cibona
цибона / Извор: Фото: АБА Лига/Цибона/Иван Сантро

Тријумф Морнара у Загребу.

Кошаркаши Морнара савладали су Цибону у Загребу у утакмици првог кола АБА лиге резултатом 92:88 (19:14, 20:29, 30:24, 23:21). Гости из Бара су том победом оправдали улогу фаворита и најавили су да ће се борити за плеј-оф регионалног такмичења.

АБА ЛИГА: Партизан ДОМИНИРАО у Лакташима, а онда у самом финишу кроз ИГЛЕНЕ УШИ дошао до ПОБЕДЕ (ВИДЕО)

ТЕОДОСИЋ ПОНОВО РАЗОЧАРАО ДЕЛИЈЕ: Ма, каква Звезда - НЕМА шансе!

ТРИНКИЈЕРИ ВИДНО РАЗОЧАРАН: Оборили смо РЕКОРД који важи можда само на МАРСУ

Морнар је одиграо одличну прву четвртину, али је Цибона направила огроман преокрет у другој и на полувремену су Загрепчани имали предност од четири поена (43:39). Међутим, Барани су у другом полувремену подигли ниво игре и наставили су тамо где су стали у првој четвртини, па су заслужено дошли двоцифрене разлике, а хрватски тим је у завршници само успео да ублажи пораз.

Најзаслужнији за победу Морнара био је Џејкоб Пулен који је меч завршио са 21 поеном, а расположени су били и Милко Бјелица и Дамир Маркота који су убацили по 18.

Са друге стране, у редовима Цибоне бољи од осталих је био Шејн Гибсон са 17 убачених поена, а 14 је постигао Филип Бундовић.