АБА ЛИГА: Цибона прошла као Мега, Блажић кобан и за Вукове

29.12.2019. 14:15
KK Cibona
KK Цибона / Извор: Фото: Цибона/З. Бакшај, Д. Вранар, Г. Лаушић

Цедевита Олимпија остварила 10. победу.

Кошаркаши Цедевита Олимпије други пут у недељу дана су се ''провукли'' и успели да остваре победу. Цедевита је у Загребу савладала Цибону 84:82 (26:17, 13:21, 22:24, 23:20) поенима Јаке Блажича са пенала шест секунди пре краја и тако остварила 10. победу у сезони.

МИЛОЈЕВИЋ ПРЕД ФМП: Сувишно је говорити о значају меча

БЈЕЛИЦА ПОРУЧИО НАВИЈАЧИМА: 'Ајде, мајку вам ј*бем! (ВИДЕО)

ПАРТИЈА СЕЗОНЕ: Маестрални трипл-дабл Јокића уз кошгетерски рекорд! Гудурић посматрао његов ШОУ (ВИДЕО)

Гости из Љубљане су боље почели меч и после прве четвртине имали девет поена предности. Цибона је у другој четвртини успела да узврати и на велики одмор оде са само поеном заостатка. У наставку су Вукови углавном имали предност, али је у самој завршници Тони Катић изгубио лопту при резултату 82:79 за Цибону што су гости искористили и преко Хопкинса и Блажића стигли до преокрета и победе.

Рајан Боутрајт са 17 поена и Јака Блажич са 14 били су најефикаснији у Цедевити, док је Цибону предводио Шејн Гибсон са 20 поена. Уз њега је двоцифрен код Вукова био још само Иван Новачић који је постигао 12 поена.