АБА ЛИГА: Звезда преломила у другом полувремену, Партизан без снаге у завршници

14.03.2021. 18:50
Duop Rit
Дуоп Рит / Извор: Фото: АБА liga/KK Црвена звезда мтс

Црвено-бели стигли до 16. тријумфа у сезони.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Партизана у 21. колу АБА лиге са 73:64 (15:14, 26:20, 16:16, 16:14), а то је била трећа победа црвено-белих у исто толико мечева против вечитог ривала. Звезда је остварила 16. тријумф у сезони, док је Партизан претрпео седми узастопни пораз и укупно 13. у регионалном такмичењу.

КО ЗНА - ЗНА: Мајстор кладионице "гађао" фиксеве и освојио 272.315 РСД! (ФОТО)

ЂЕНКА СЕ ОГЛАСИО ПРЕД ВЕЧИТИ ДЕРБИ: Љубимац Делија послао поруку кошаркашима Црвене звезде (ФОТО)

ИСТОРИЈА ЈЕ ИСПИСАНА: Арт Баскет освојио Куп Милана Циге Васојевића

Ривали су ушли изједначено у меч, али је убрзо постало јасно да ће меч бити тврд пошто је после пет минута игре Звзеда водила 10:6, да би до краја прве деонице било постигнуто још само 13 поена, а Звзеда је водила 15:14. У другој четвртини је Звезда кренула много боље, почела да гради предност и у 17. минуту водила 35:19. Тада је уследио дужи прекид после кошкања Рита и Трифуновића, као и Лојда и Томаса, док су судије прегледале снимак и то је потпуно убило ритам меча. До полувремена је Звезда остала без двоцифене предности, али је имала вођство 41:34. Све је деловало растрзано и у наставку, а судије су у неколико наврата поново гледале снимак што је додатно ''охладило'' играче. Ипак и у таквој ситуацији се тим Дејана Радоњића боље снашао и у последњој четвртини успео да поново стекне двоцифреену предност за сигуран тријумф.

Кошаркаши Црвене звезде и Партизана одиграће вечерас од 19.30 меч 21. кола АБА лиге у дворани ''Александар Николић'', трећи у сезони. Црвено-бели су у претходна два дуела славили победе у неизвесним завршницама, први пут у оквиру регионалног такмичења у новембру када је било 86:85, а други пут у финалу Купа Радивоја Кораћа у Новом Саду 79:78.

Црвена звезда је тренутно најбољи тим региоанлног такмичења са 15 победа и само два пораза, али и три меча мање и најозбијлнији је кандидат за прво место пред плеј-оф. Црвено-бели су прекинули и низ пораза у Евролиги победом против Химкија и у добром расположењу чекају дерби мада ће бити без Бранка Лазића који је суспендован на два меча због искључења у мечу против Сплита. На другој страни, Партизану је дерби остао као питање части јер су црно-бели изгубили још раније све шансе за пласман у плеј-оф, а испали су и из Еврокупа после пораза од Метрполитана. Осим тога, црно-бели имају и велике кадровске проблеме пошто ће меч против Црвене звезде због повреда прескочити Вил Мозли, Ерик Мика и Раде Загорац.

40. минут
Црвена звезда савладала је Партизан са 73:64.
39. минут
После скоро шест минута Томас постиже поене за Партизан, на другој страни Рит погађа уз фаул и користи додатно слободн обацање 71:56.
36. минут
Добрић доноси са пенала 12 поена предности Звезди 66:54.
32. минут
Звезда се поново враћа на двоцифрену предност поенима Рита 62:52.

ИВ ЧЕТВРТИНА

30. минут
У последњу четвртину ће Црвена звезда ући са вођством 57:50.
26. минут
Вратила је Звезда двоцифрену предност 55:44 тројком Куриџе.
25. минут
Звезда се враћа на поново на мало осетнију предност 49:40.
23. минут
Боље је Партизан почео дрзуго полувреме, али Звезда и даље води 44:40.
21. минут
Почело је друго полувреме.

III ЧЕТВРТИНА

II ПОЛУВРЕМЕ

20. минут
Црвено-бели на полувреме одлазе са вођством 41:34.
19. минут
Партизан је боље успео да искористи прекид због гледања снимка после чакре Рита и Трифуновића и смањи на 37:27.
17. минут
Расте предност Звезде 35:19.
15. минут
Прво двоцифрено вођство црвено-белих после поена Рита 30:19.
14. минут
Звезда и даље у одличном римту у наставку, расте предност црвено-белих сада је на максималних 26:17.
12. минут
Звезда боље започиње другу четвртину и поенима Волдена и Раданова долази до прве веће предности 20:14.