АБА ЛИГА: Дабл-дабл Брауна, Звезда СТОТКОМ против Цибоса ПРЕБРОДИЛА евролигашке поразе (ВИДЕО+ФОТО)

20.01.2020. 19:30
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

16. коло на Јадрану.

Кошаркаши Црвене звезде рутински су савладали Цибону у 16. колу АБА лиге са 102:80 (31:17, 22:16, 21:25, 28:22), чиме су дошли на деобу трећег места на табели са екипом Цедевита Олимпије. Црвено-бели су водили током већег дела меча, већ у првој деоници стекли су двоцифрену разлику, па су без већих проблема забележили десету победу на Јадрану и прекинули низ од два узастопна пораза која су претрпели у Евролиги, од Жалгириса и Албе.

Најефикаснији у редовима домаћина био је Џејмс Гист са 15 поена, уз шест скокова, док је Браун уписао дабл-дабл учинак од 13 кошева и 14 асистенција. Код Цибоне, бољи од осталих био је Бундовић са 19.

Тренер клуба са Малог Калемегдана Драган Шакота у 12 за овај сусрет уврстио је опорављеног Грка, Стратоса Перпероглуа, али он ипак није улазио у игру.

ПОБЕДА НА ДЕБИЈУ: Црвено-бели ДОМИНАНТНО против Ариса! Декијева Звезда ће играти са два шпица (ВИДЕО)

ПОСЛЕ СЕРИЈЕ ПОРАЗА: Клуб повукао РАДИКАЛАН потез! (ФОТО)

ОВО СЕ НЕ ПАМТИ: Лоренцо Браун за мање од десет минута на корак од дабл-дабл учинка!

Прву четвртину обележио је феноменални Лоренцо Браун који је предводио разигране и растрчале црвено-беле. Амерички плејмејкер је квартал завршио са пет поена и чак осам асистенција, а домаћин је убацио чак 31 кош, уз 17 примљених, и тако је трасирао пут ка победи.

Прво осетније вођство Звезде је стекла већ у трећем минуту (10:6), а убрзо потом разлика је постала двоцифрена (20:10). До краја четвртине домаћини су још мало повећали предност и могли су комотно да уђу у наставак сусрета.

Цибоси су заиграли боље у другој четвртини и успели су да се приближе на "минус осам" (35:27). Међутим, чета тренера Драгана Шакоте направила је серију од 11:0 и стекла до тада највећих 19 поена вишка (46:27).

Након поена уз фаул Владимира Штимца црвено-бели су стигли и до 20 поена предности, а управо са том разликом се отишло на велики одмор.

Цибона је одиграла нешто боље у трећем периоду меча који је решила у своју корист постигавши чак 25 кошева, наспрам 21 Црвене звезде. Ипак, то је било недовољно да се утакмица уведе у неизвесну завршницу, с обзиром да је већ на полувремену сусрета било јасно да ће бодови остати у Пиониру.

У четвртом минуту последњег квартала гости су пришли на 11 поена заостатка, после коша Бундовића (79:68), али је уследило полагање Пантера. Средином последње четвртине десио се интересантан моменат када је Чарлс Џенкинс успео да закуца у контранападу, уз фаул Рамљака на одушевљење око две хиљаде гледалаца у дворани "Александар Николић". Тада је Звезда повела са 86:70,

До краја утакмице није било веће неизвесности, па је српски шампион рутински дошао до десете победе у такмичењу. Звезду нови тежак изазов очекује већ у четвртак када гостује Барселони, док је на Јадрану такође очекује гостовање, наредног понедељка Игокеи.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЦИБОНА 102:80 (31:17, 22:16, 21:25, 28:22)

ДВОРАНА: "Александар Николић".